Tag Archives: карлос саинц

(ФОТО) Брилијантен круг на Расел за првиот пол во кариерата!

Возачот на Мерцедес, Џорџ Расел, ја освои пол-позицијата пред трката за ГН на Унгарија. Карлос Саинц Јуниор од Ферари го имаше второто време, а неговиот тимски колега Шарл Леклерк ги заврши квалификациите на третото место. Расел со неверојатен круг практично успеа да му ја украде пол-позицијата на Саинц и да …

Повеќе »

(ФОТО) Не ни знаел дека во гаражата има автомобил вреден 300.000 евра

Вистинскиот идентитет и вредноста на автомобилот биле откриени дури кога сопственикот се обидел да го продаде возилото и се обратил кај експерти за проценка. Еден човек во Австралија очигледно е роден под среќна sвезда. Тој одлучил да го продаде стариот прашлив „Субару“, кој веќе трипати ги сменил сопствениците. Тој се …

Повеќе »