Tag Archives: карлос саинс

(ФОТО) Брилијантниот Саинс ја освои пол-позицијата во Остин

Возачот на Ферари, Карлос Саинс, ќе стартува од првата позиција на трката за Големата награда на САД во Остин. Шарл Леклер најмногу доминираше на квалификациите. Тој беше најбрз во Q2 и поголемиот дел од Q3, но неговиот тимски колега од Ферари, Карлос Саинс беше побрз во Q1 и, најважно, неговиот …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно дочека: Првенецот на Саинс во лудницата во „Силверстоун“!

Возачот на Ферари, Карлос Саинс Јуниор, ја освои првата победа во кариерата, славејќи на Големата награда на Британија, 10-та трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1. CONGRATULATIONS, CARLOS! 👏 We have ourselves a new race winner! And what a way to do it!#BritishGP #F1 pic.twitter.com/nZhmBvq4op — Formula 1 (@F1) July …

Повеќе »

На дожд во Силверстон пол позиција за Саинс!

Одлични квалификации беа забележани на дождот за Големата награда на Британија во Силверстоун. Карлос Саинц, возачот на Ферари, стигна до првото место буквално во последните секунди од квалификациите, иако во ниту еден момент не беше блиску до Верстапен и Леклер, кои имаа најдобар ритам. Во последниот круг, Шпанецот ја запре …

Повеќе »

(ФОТО) Ферстапен ја освои Канада, Саинс пружи одлична забава!

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен славеше на Гран При на Канада, деветта трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1. На враќањето на патеката „Жил Вилнев“ по пауза од две години, Холанѓанецот ја забележа шестата победа сезонава, а вкупно 26-та во кариерата, пред Карлос Саинс во Ферари. Возачот на Мерцедес, …

Повеќе »

Ферари ја пополни првата стартна линија во Мајами!

Возачот на Ферари, Шарл Леклер ја освои пол-позицијата пред Големата награда на Мајами, петта трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1. Лидерот во генералниот пласман пред првата трка на улиците на Мајами дојде со одличен круг од 1:28.796 минути, со 19. стотинки предност пред тимскиот колега Карлос Саинс Јуниор. За …

Повеќе »