Tag Archives: карантин

(ВИДЕО) Навивач  разговарал со Ѓоковиќ, не го спречила ниту полицијата!

Новак Ѓоковиќ е принуден да се придржува до ригорозните мерки за карантин во Австралија, а еден досетлив навивач нашол начин да разговара со него. Новак е на првиот кат во хотел во Австралија, го обезбедува полицијата, а еден навивач, од голема одалеченост, успеал со малку довикување да си направи муабет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковиќ е во карантин во Аделаида: Погледнете каде ќе мора да престојува 19. часа дневно!

Најдобрите тенисери кои ќе учествуваат на Австралија Опен веќе пристигнаа во земјата, но најдобрите (Ѓоковиќ, Серена Вилијамс, Рафаел Надал…) не се во Мелбурн туку во карантин во Аделаида затоа што така решија организаторите, иако другите тенисери негодуваа. Но, за најдобрите тоа и не е некое олеснување бидејќи се во друга …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВАКА ЌЕ ИЗГЛЕДА КАРАНТИНОТ ЗА ТЕНИСЕРИТЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН: Ќе бидат заклучени по 19. часови дневно! Секоја грешка скапо ќе ги чини!

Ригорозните мерки за сузбивање на епидемијата на вирусот Ковид-19 властите во Австралија не ги ублажија, дури ниту кон најдобрите тенисери во светот, кои ќе се натпреваруваат на првиот грен слем во сезоната од 8. февруари. Секој од играчите ќе мора да помине низ двонеделен карантин, кој на многу начини повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Федерер нема да учествува на Австралија опен: Го избрал семејството наместо турнирот!

Пред десетина дена беше објавено дека Швајцарецот Роџер Федерер нема да настапи на Австралија опен, за прв пат во кариерата. Иако се веруваше дека Швајцарецот не успеа да дојде во посакуваната форма по артроскопијата на коленото, директорот за односи со играчите на австралиската тениска федерација, Андре Са, понудил поинакво гледање …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Урнебесни реакции на карантинот во Британија: „Блокада до 2035“

„Како ќе изгледа кога конечно ќе излеземе од блокадата“ е само едно од прашањата што Британците ги поставуваат на социјалните мрежи, откако новиот карантин беше воведен низ целата земја поради брзото ширење на новиот вид на коронавирус. На Британците не им остана ништо друго освен ироничен, црн хумор, кој од …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАДОСТ – Девојче во карантин се здобила со нов пријател со кого секој ден, преку прозорецот, танцува!

Тригодишна Ава била тажна кога дознала дека мора да биде затворена во куќата поради „заклучувањето“. Таа тажно ја гледала својата улица низ прозорецот и нестрпливо чекала да види некое лице. „Да се ​​биде заклучен во куќа за време на пандемија, исто така и неа тешко и падна“, напишал нејзиниот татко …

Повеќе »

(ФОТО) Обожаваниот глумец цела година едвај излегол од дома: Ја открил точната причина за својата грижа!

Џорџ Клуни рекол дека неговиот син има астма и не сака ништо да остави на случајот бидејќи не е сигурен како коронавирусот би влијаел на неговото здравје. Холивудскиот актер Џорџ Клуни открил дека едвај го напуштил својот дом од март годинава затоа што е загрижен за пандемијта на коронавирус, бидејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Топ 5. потези на Новак со потврда на строгите мерки во Мелбурн

Владата на државата Викторија потврди дека сите тенисери кои ќе играат на Австралија опен ќе бидат во карантин во Мелбурн 14. дена, пред почетокот на првиот Грен слем во сезоната на 8. февруари. Владата соопшти дека здравствените власти ги одобриле плановите за карантин. Квалификациите во машка конкуренција ќе се одржат …

Повеќе »

Рецепт на годината: Светот го подготвувал ова во 2020 година!

Година кога ги усовршивме нашите кулинарски вештини Како и секоја година, Гугл објави список со најбараните термини во сите можни полиња, вклучително и кулинарското… Бидејќи оваа година беше најчудната досега, дека сме поминале многу време дома и го минимизиравме шопингот, не треба да изненадува што „најгугланиот“ рецепт беше рецепт за …

Повеќе »