Tag Archives: карантин

(ВИДЕО) Како Новак терасата ја претворил во „теретана“?

Новак Ѓоковиќ беше принуден да работи во специфични услови во Аделаида во пресрет на Австралија опен, што било и овековечено. Тенисерите кои летаа со авиони во кои немаше случаи на корона, имаат пет часа тренинг на теренот и во салата, а во своето сместување треба да поминат 19. часа. Новак …

Повеќе »

(ВИДЕО) БУНТОВНИК ОД МАЛ: Малечкиот го навредувал Борис Џонсон бидејќи поради карантинот му го затворил игралиштето

Родителите за Deadline News TV изјавиле дека момчето, заедно со татко му, бил огорчен затоа што Борис Џонсон му го затворил игралиштето на кое минувал најмногу време. Фото: Принтскрин/youtube

Повеќе »

(ВИДЕО) Најмилата глумица наполнила 99. години: Ова е нејзиниот ЧУДЕН рецепт за долг живот

Познатата Бети Вајт успеа да влезе во Гинисовата книга на рекорди како актерка со најдолга кариера. Бети често ја прашуваат која е тајната на долговечноста, а таа има необичен рецепт за долговечност. Легендарната актерка се смета себеси за најсреќната жена на светот, а денес наполни 99. години. Бети претходно изјави …

Повеќе »

(ВИДЕО) Навивач  разговарал со Ѓоковиќ, не го спречила ниту полицијата!

Новак Ѓоковиќ е принуден да се придржува до ригорозните мерки за карантин во Австралија, а еден досетлив навивач нашол начин да разговара со него. Новак е на првиот кат во хотел во Австралија, го обезбедува полицијата, а еден навивач, од голема одалеченост, успеал со малку довикување да си направи муабет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковиќ е во карантин во Аделаида: Погледнете каде ќе мора да престојува 19. часа дневно!

Најдобрите тенисери кои ќе учествуваат на Австралија Опен веќе пристигнаа во земјата, но најдобрите (Ѓоковиќ, Серена Вилијамс, Рафаел Надал…) не се во Мелбурн туку во карантин во Аделаида затоа што така решија организаторите, иако другите тенисери негодуваа. Но, за најдобрите тоа и не е некое олеснување бидејќи се во друга …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВАКА ЌЕ ИЗГЛЕДА КАРАНТИНОТ ЗА ТЕНИСЕРИТЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН: Ќе бидат заклучени по 19. часови дневно! Секоја грешка скапо ќе ги чини!

Ригорозните мерки за сузбивање на епидемијата на вирусот Ковид-19 властите во Австралија не ги ублажија, дури ниту кон најдобрите тенисери во светот, кои ќе се натпреваруваат на првиот грен слем во сезоната од 8. февруари. Секој од играчите ќе мора да помине низ двонеделен карантин, кој на многу начини повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Федерер нема да учествува на Австралија опен: Го избрал семејството наместо турнирот!

Пред десетина дена беше објавено дека Швајцарецот Роџер Федерер нема да настапи на Австралија опен, за прв пат во кариерата. Иако се веруваше дека Швајцарецот не успеа да дојде во посакуваната форма по артроскопијата на коленото, директорот за односи со играчите на австралиската тениска федерација, Андре Са, понудил поинакво гледање …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Урнебесни реакции на карантинот во Британија: „Блокада до 2035“

„Како ќе изгледа кога конечно ќе излеземе од блокадата“ е само едно од прашањата што Британците ги поставуваат на социјалните мрежи, откако новиот карантин беше воведен низ целата земја поради брзото ширење на новиот вид на коронавирус. На Британците не им остана ништо друго освен ироничен, црн хумор, кој од …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАДОСТ – Девојче во карантин се здобила со нов пријател со кого секој ден, преку прозорецот, танцува!

Тригодишна Ава била тажна кога дознала дека мора да биде затворена во куќата поради „заклучувањето“. Таа тажно ја гледала својата улица низ прозорецот и нестрпливо чекала да види некое лице. „Да се ​​биде заклучен во куќа за време на пандемија, исто така и неа тешко и падна“, напишал нејзиниот татко …

Повеќе »