Tag Archives: карантин

(ВИДЕО) ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН: Британец во дворот направил пруга и вагон за одмор

За да го наполни своето време во карантин, Британец во неговата градина направил железница. Едријан Бекшил го искористи времето во карантин за да реализира импресивен проект. Станува збор за поранешен работник на британската железница, кој направил железничка пруга долга нешто повеќе од девет метри во својата градина во Истборн. Исто …

Повеќе »

(ФОТО) Стојанче Ангелов и’ во карантин без паузи од вежбање: „И’ домашниот корона тренинг дава резултати!“

За Стојанче Ангелов, иако живееме во време на корона и движењата ни се лимитирани, а фитнес центрите затворени, нема паузи во вежбањето. Тој продолжува со редовните вежбања а погледнете за што жали… Екран.мк

Повеќе »

Ѕвездата на Јувентус шест недели има корона вирус: По четврти пат позитивен на тестот!

Нови катастрофални новости од Торино – Пауло Дибала е позитивен за коронавирус по четврти пат. Асот на Јувентус е најголемата фудбалска ѕвезда што се бори против овој злобен вирус. Заедно со својата девојка, Оријана Сабатини, Пауло е еден од оние кои нема класични симптоми и преку социјалните мрежи информирал дека …

Повеќе »

Како ќе можеме да се движиме во претстојниот викенд?

Конечно се разреши недоумицата околу карантинот за претстојниот викенд… Ви ги донесуваме планираните сатници со надеж дека добро ќе се организирате за првомајските празници… „На денешната седница на Влада донесовме одлука за ограничување на движењето на граѓаните на територијата на целата држава за време на првомајските празници. На 1, 2 …

Повеќе »

(ФОТО) Пандемијата влијае и на уметниците: Англичанец за секој ден во карантин си правел по една нова тетоважа

Крис Вудхед прави нови цртежи секој ден од 14. часот до 16. часот инспирирани од моменталната состојба во светот, а потоа прави чај и започнува да тетовира… И додека времето во карантинот го минува во неговиот стан во Лондон за време на пандемија на коронавирус, Британецот Крис Вудхед (33), секој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЕНОМЕНАЛНИ СЦЕНИ – ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА НЕМА ЛУЃЕ: На улиците пингвини и кози, а во Италија снимен прекрасен призор!

Бидејќи поради пандемијата на коронавирус мерките за изолација беа воведени низ целиот свет, на улиците на многу градови се појавија неочекувани гости. Како има се помалку луѓе, така има се повеќе животни, затоа што нема сообраќај што ги спречува да им приоѓаат на населбите. Исто така, има загрижувачки примери – …

Повеќе »

(ВИДЕО) Tијана Дапчевиќ ја „предвидела“ короната – Еден месец пред вонредната состојба ги кажала овие зборови…

„Господ нека ми прости, но еден месец пред да настапи вонредната состојба, јас изговорив на глас – „Да се случи нешто, сẻ да застане, да се одморим, изморена сум затоа што јас 20. години не спијам…“ Екипата на естрадниот магазин „Телеграф.рс“ ја започна кампањата „Џетсет во четири ѕида“ во која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит на социјалните мрежи: Урнебесен одговор на еден маж од Ниш како го поднел тридневниот карантин!

Еден маж од Ниш имал избрзан одговор што ја натерало публиката на јавниот сервис да се изнасмее… ПО најдолгиот полициски час досега, изминатиот викенд, во Србија екипа на РТС ги анкетирала граѓаните на Ниш како го поднеле тридневен престој во домовите. И, како што обично се случува, од масата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУДБИНИ – ЈА ЗАГУБИЛА РАБОТАТА ПОРАДИ КОРОНА А ПОТОА ПРЕЖИВЕАЛА ПЕКОЛ: Минала 9. дена во кома – „Среќна сум што сум жива иако не знам како ќе ја платам сметката од 11.000 долари!“

Ли Бломберг од Висконсин, каде рестриктивните мерки се продолжени до 26. мај, се опоравува од инфекција со корона вирусот и сака сите што протестираат во Америка,поради мерките со карантин „да престанат да плачат и лелекаат“, пренесува Си-Ен-Ен. “Поминав девет дена во индуцирана кома, на респиратор. Поминав уште девет дена на …

Повеќе »