Tag Archives: карантин

(ВИДЕО+ФОТО) Короната ги брише разликите – И’ богатите и славните се во изолација и имаат бели коси и бради како и ние!

Голем број на познати актери и пејачки деновиве објавија на социјалните мрежи фотографии од нив без фризури,со нечиста, бела коса и брада и велат дека е поважно да останете дома… За време на пандемијата на вирусот корона, и богатите и славните дома се без шминка и бела коса и во …

Повеќе »

Тренер на бундеслигаш поради паста за заби го пропушта првиот натпревар од продолжување на сезоната

Тренерот на германската прволигаш, Аугсбург, Хајко Херлих, нема да биде присутен во сабота во првиот натпревар од продолжението на сезоната со својот клуб затоа што го напуштил хотелот да купи паста за заби и со тоа ги прекршил правилата за карантин. Херлих требаше да го направи своето тренерско деби во …

Повеќе »

(ФОТО) Мет Дејмон вистински загрижен татко: „Нашата ќерка (21) има корона вирус, во изолација сме!“

Мет Дејмон за време на гостувањето во Радио Спин открил дека неговата 21-годишна ќерка Алесија е заразена со коронавирус. Тој во моментов е во изолација во Ирска, каде требало да снима филм, но пандемијата ги одложила сите свои деловни обврски до понатамошно известување. „Нашата најстара ќерка оди на колеџ, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Баба (91) здодевноста во карантинот „ја убива“ со модна ревија: Погледнете го ова прекрасно шоу!

Погледнете како оваа баба се забавува во карантин… Бабата Бети Мекдоналд (91) од Џорџија во Америка решила здодевноста за време на карантинот и самоизолацијата поради пандемијата на вирусот корона, да ја сврти во нејзина корист, и да направи забава за памтење. Бидејќи таа е во групата на ризик за добивање …

Повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е најбараниот рецепт за време на карантинот – во цел свет, а башка е и здраво!

Лебот од банани станал заштитен симбол на карантинот. Google Trends открива дека интересот за лебот од банани пораснал за 733. отсто од февруари, што доволно говори колку овој скромен колач станал популарен. Лебот од банани всушност бил многу добар избор за идните мајки поради високото ниво на витасминот Б12. Бананата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЛАВНИОТ БРИТАНСКИ ЕПИДЕМИОЛОГ „ПАДНАЛ“ ПОРАДИ ЉУБОВНИЦАТА: Го убедил Џонсон да воведе карантин но тоа не важело за НЕА!

Научникот, чии совети довеле до тоа Борис Џонсон да воведе карантин во борбата против коронавирусот, си поднел оставка од владиниот тим, откако ги прекршил мерките за кои се залагал. Професорот Нил Фергусон (51) и дозволил на својата љубовница Антонија Статс да патува низ Лондон за да го посети и покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристиано Роналдо пристигна во Торино: Прво две недели во карантин

По скоро два месеци „одмор“ во родната Португалија, Кристиано Роналдо доцна синоќа се вратил во Италија, каде треба да ги продолжи обврските кон својот клуб Јувентус. Но, според италијанските закони прво ќе мора да мине две недели во карантин за да се провери за корона вирусот а потоа, ако е …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНА СУДБИНА – Излегла да го прослави крајот на карантинот, позирајќи паднала од карпа и починала

Селфито или позирањето за фотографија која ќе се сподели на социјалните мрежи биле кобни за девојката која излегла да го прослави излегувањето од карантин поради корона вирусот… Олесија Сусписина (31) од Казахстан паднала од карпа висока околу 35. метри додека позирала за фотографија. Инцидентот се случил во популарниот парк Дуден …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлот полни 5. години, многумина забележале занимливост:„Нејзина слика и прилика е!“

Британската принцеза Шарлот, ќерка на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, го слави својот петти роденден – и објавени се четири нови фотографии од младата принцеза. Фотографиите се направени минатиот месец од нејзината мајка во имотот „Сандрингам“ во источна Англија, каде семејството помогнало во пакување храна за изолирани пензионери од …

Повеќе »