Tag Archives: карантин

(ВИДЕО) Се снимаат во живо додека водат љубов – им плаќаат по минута гледање!

Алис Левин е авторка на документарниот филм „Секс всушност“, во кој таа ги претставува паровите кои заработуваат секој ден преку стриминг на личните сексуални авантури. Продавачката на сендвичи Кајла (21) и нејзиниот дечко декоратор Џек (27) од областа Њукасл почнале да пренесуваат лични сексуални сесии во живо на Интернет кога …

Повеќе »

ВИДЕО КОЕ ГО НАТАЖИЛО СВЕТОТ: Во кинеска болница, дете во скафандер, ги минува деновите – друштво му се болничарите!

Видеото што покажува дете од Кина од глава до пети во бел скафандер, кое носи ранец со големина на половина од телото и шета по ходникот во болницата, натажило милиони луѓе на социјалните мрежи. -За жал, четиригодишно момче е заразено со корона вирус. Нема родители во придружба. Оди сам во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ КАРАНТИН ПРЕТЕПАЛ ПОЛИЦАЈКА: Полудел бидејќи му било кажано да не излегува од дома без оправдана причина

Еден Австралиец е обвинет за напад на полицајка во Западен Сиднеј. Видеото кое кружи на социјалните мрежи покажува како маж напаѓа еден од полицајците и ја удира и шутира неколку пати. Жената се обидела да го заштити лицето од ударите, додека нејзината колешка дотрчала и го испрскала со солзавец. Напаѓачот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прво Вимблдон па КАРАНТИН: Кејт Мидлтон во самоизолација поради корона вируса!

Сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон, од петокот е во самоизолација, откако дознала дека била во контакт со лице на кое му било дијагностициран коронавирус по тестирањето минатата недела. Иако била вакцинирана и нема симптоми на инфекција, војвотката од Кембриџ ги откажала сите свои обврски во согласност со упатствата …

Повеќе »

(ФОТО) НОВАК ТИ СИ СУПЕРМЕН! ТИ СИ ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН! Славниот ГЛУМЕЦ горд на триумфот на Ѓоковиќ и јавно му се обратил!

Хју Џекман во моментов е во карантин во Австралија, од каде го следел натпреварот помеѓу Циципас и Ѓоковиќ и на Инстаграм стори се огласи по триумфот на Новак. – Големи прегратки и честитки за Новак. Батка, ти си супермен! Победник на Ролан Гарос, во машкото финале во 2021 година – …

Повеќе »

Поради наглиот, голем, пораст на бројот на заразени лица, Москва вовела неработни денови

Поради големиот пораст на заразени со коронавирус, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, во саботата објавил дека деновите од 15. до 19. јуни ќе бидат неработени а дека до 20. јуни сите барови, ресторани и други места ќе мораат да затворат најдоцна до 23. часот. „Со цел да се запре растот …

Повеќе »

(ФОТО) Го испишале детето од школо и пред почетокот на пандемијата тргнале на пат околу светот – а потоа се случил пресврт!

Имале само една желба Клои (27) и Џеј (28) Хамонд од Велика Британија отсекогаш имале ист сон – да го запознаат целиот свет. Кога стапија во врска, еден на друг си ветиле дека ако некогаш дојдат во таа финансиска состојба, нема да се двоумат за момент. И тоа се случило, …

Повеќе »

(ФОТО) Во Германија повторно ригорозни мерки: Воведен полициски час, во продавниците само со негативен тест…

Во ГЕРМАНИЈА, синоќа на полноќ стапија на сила измените во законот за заштита од инфекции, кои овозможуваат автоматско воведување на построги мерки во борбата против ковид-19, вклучително и забрана за движење помеѓу 22. и 5. часот наутро, и тоа во градовите и општините со седумдневна инциденца повисока од 100. ново …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАКЕДОНСКА СВАДБА ВО КАНБЕРА: Австралиската полиција наместо да ја прекине свадбата, се фатила на оро – од звукот на тапанот ќе се наежите

По завршување на долгиот карантин, во Австралија се дозволени свадби и забави на кои може да присуствуваат 300. лица, а 30. лица можат истовремено да танцуваат на подиумот. Австралиски полицајци наместо да прекинат македонска свадба во Канбера, се фатиле на оро. Видеото од настанот стана хит на социјалните мрежи. Македонци …

Повеќе »