Tag Archives: кантарион

Маслото од кантарион е идеално за превенција од ШЕСТ здравствени проблеми

За секоја болест постои одредена билка, а маслото од кантарион е идеално за превенција од дури шест болести Маслото од кантарион потекнува од растение кое во народот сè уште е познато како трева на Богородица, а се вели дека не постои болест, физичка и психичка, која ова масло не може …

Повеќе »

СПАС ЗА МНОГУ ТЕГОБИ – СО ДЕЦЕНИИ СЕ ВЕРУВА ДЕКА ГО ЧИСТИ ТЕЛОТО ОД ОТРОВИ, ГИ ЗАШТИТУВА ЦРНИОТ ДРОБ И БУБРЕЗИТЕ: Задолжително запишете го рецептот за овој домашен напиток!

Според рецептот на познатиот Рудолф Бројс Ако не сте слушнале за чајот на Бројс, крајно време е да научите нешто за оваа „шолја здравје“. Станува збор за растителна смеса, која се состои од нане, маточина, кантарион и жалфија и која се подготвува различно во однос на здравствениот проблем за кој …

Повеќе »

(Рецепт) ТРАДИЦИОНАЛНА МЕДИЦИНА – Рускиот лекар Лазаров тврди: Кантарионот помага при ОНКОЛОШКИТЕ ЗАБОЛУВАЊА

Рускиот лекар Николај Лазаров го вовел терминот адаптогено растение во 1949. година и го искористи за да ги опише најефикасните лековити својства што природата ги нуди на организмот. Адаптогенот е супстанца која има способност да ја усогласи и хармонизира реакцијата на телото на разни физички, хемиски, биолошки и психолошки надворешни …

Повеќе »