Tag Archives: канал дизи

(ФОТО) „Срцето ми остана во Егејот“ – нова турска серија премиерно од 10-ти октомври на Dizi

„Срцето ми остана во Егејот“ е турска романтична комедија од 2015-та година произведена од компанијата Limon Film. Алпер Салдиран, Оја Унусташи и Ерен Хаџисалиоглу се тројцата извонредни актери кои ги толкуваат главните ликови, Мустафа, Зелис и Јаман. Приказната започнува откако баба Ираз ќе испрати писмо до Зелис и Мустафа, кои …

Повеќе »

(ФОТО) Серија која ги урна рекордите на гледаност во Турција – „Животот е убав“ – нова приказна на Dizi!

Конечно можете да ја гледате серијата која ги урна рекордите на гледаност во Турција. Серијата со мегапопуларните турски ѕвезди АлгиЕке, ЕкинМертДајмаз, БуракЧелик и ОјкуЧеликдонесува навидум едноставна приказна. Двајца браќа од градот се заљубуваат во иста жена кога ќе пристигнат во село на брегот на Егејското Море. Саваш и Бариш, бегаат …

Повеќе »

Турската убавица Седа Бакан откри дека е трудна

Успешната турска актерка која во 2014 година стапи во брак со музичарот Али Ерел, во август 2019 година за прв пат стана мајка откако се роди нејзината ќерка Лејла. Малата Лејла, која често е дел од фотографиите на Седа на социјалните медиуми, претставува центар на светот на нејзините родители. Од …

Повеќе »

(ФОТО) Љубовта на Дујгу Саришин и Чагатај Улусој никогаш посилна

Познатиот актерски пар, Чагатај Улусој и Дујгу Саришин, кои уживаат во својата љубов далеку од камерите, позираа заедно на една роденденска забава на која присуствуваа. Згодниот актер кој на нашата публика и е најпознат по неговата улога во трилерот „Инсајдер“ на каналот Dizi, веќе долго време е во љубов со …

Повеќе »

Дали заврши љубовта помеѓу Керем Бурсин и Ханде Ерџел?

Керем Бурсин изненадувачки се раздели од актерката Ханде Ерџел. Парот одеднаш ги избриша заедничките фотографии од своите профили на социјалните медиуми што веднаш предизвика низа коментари и гласини во врска со нивната разделба. Керем Бурсин и Ханде Ерџел се запознаа на снимањето на еден заеднички проект и ја открија својата …

Повеќе »