Tag Archives: камерон даглас

(ФОТО) Синот на Мајкл Даглс добил второ дете: Се огласил и гордиот дедо!

Мајкл Даглас доби уште едно внуче. Неговиот најстар син Камерон стана татко на едно момче. Камерон, кој е ист како татко му, со новостите се пофалил на Инстаграм. Тој објавил фотографија на која позира со својата девојка Вивијан Тибес, која го држи новороденчето и нивната тригодишна ќерка Луа.   View …

Повеќе »

(ФОТО) Животна приказна на Мајкл Даглас: „Болеста ми е казна за гревовите од младоста!“

„За разлика од другите деца, јас немав класично детство. Не трчав по улиците, ниту спортував. Ретко ги гледав мајка ми и тато затоа што беа на снимање нон-стоп, додека мене ме чуваа луѓе вработени во филмски компании. Сакам да кажам дека пораснав во филмски студија, каде што сите ми ласкаа …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕГОЛЕМ ТОВАР НА СЛАВАТА – СИНОТ НА СЛАВНИОТ ГЛУМЕЦ ОТКРИЛ ГНАСНИ ДЕТАЛИ ЗА СВОЕТО СЕМЕЈСТВО: Имав 7. години кога се сретнав со дрога – Камерон Даглас ги открива семејните тајни!

Камерон Даглас, син на легендарниот холивудски актер Мајкл Даглас, имал само седум години кога за прв пат се соочи со зависноста на неговиот татко и проблемите што му ги донела. Неговата фрустрирана мајка Диандра Лукер се разбеснела кога открила марихуана меѓу работите на актерот и безмислено му ја покажала на …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Мајкл Даглас после 7. години минати во затвор потполно се променил: Еве што вели за своето семејство!

Неодамна, на улиците на Лос Анџелес парадирал Камерон Даглас, синот на познатиот Мајкл Даглас, а тој се погрижил сите очи да се свртат кон него, додека одел наоколу во разголено издание – гол до половина, покажувајќи ги неговите тетоважи и мускули. Овој 40-годишник е најпознат по бројни проблеми со наркотици …

Повеќе »

(ФОТО) Уживање за легендарниот глумец: Кирк Даглас (102) кампува во својот шатор а внукот го снима

Пролетниот воздух добро му дошол на добриот, стар, Кирк, а шаторот позициониран во неговиот двор наместо вреќа за спиење има мадрац, чаршав, перница и ќебе…„Малку да се одморам“, рекол славниот Спартак, ставил очила за сонце и опуштено легнал во 103. година во шатор. Можеби малку се заморил од вежбањето со …

Повеќе »

(ФОТО) Четири генерации Даглас на собир:Од 1. до 102. години!

Освен најстариот син Камерон кој го добил во првиот брак со филмската продуцентка Диандра Лукер, Мајкл има уште две деца – помладата ќерка Керис и постариот син Дилан… Со емотивна фотографија на социјалните мрежи глумецот Мајкл Даглас (74) ги воодушевил но и ги разнежнил своте следбеници. Имено, објавил фотографија на …

Повеќе »