Tag Archives: калуша оркестра

(ВИДЕО+ФОТО) Украинските претставници се огласиле пред вечерашниот настап на Евровизија, народот ги поддржува: „До победа“

ВЕЧЕРВА е првата полуфинална вечер на Евровизија во Торино, а украинските претставници, „Калуша оркестра“, настапуваат шести пат по ред со песната „Стефанија“. „Денес е првото полуфинале. Ќе дадеме се од себе“, напишале членовите на групата на Инстаграм пред нивниот настап на Евровизија. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »