Tag Archives: истамбулска невеста

(ФОТО) Тажна животна приказна на ѕвезда на турските серии: После тежок развод свршеникот ја оставил пред олтар!

Кога не е на снимање таа се наоѓа во некој од азилите за напуштени миленици бидејќи ги обожува животните. Асли Енвер публиката од овие простори ја запознала како Суреја во серијата „Истанбулска невеста“ што и е една од најголемите улоги во кариерата. Глумицата со кипарско потекло има 34. години, а …

Повеќе »

(ФОТО) Ниту љубовта кон синчето не го задржала покрај многу помладата сопруга: Турската ѕвезда Озџан Дениз го напуштил семејството!

Популарниот турски глумец чија најнова серија „Истамбулска невеста“, снимена според вистинита случка се емитува на каналот РТЛ, се чини иако долго чекаше да вплови во брачните води сепак има проблеми поради кои го напуштил семејството… Маркантниот турски актер Озџан Дениз(47), минува низ голема брачна криза, а според она што се …

Повеќе »