Tag Archives: искреност

ОСУМ „скокотливи“ работи за кои треба да разговарате со партнерот

За да вашата врска може да функционира совршено, треба да има добра комуникација во неа. Тоа не значи само разговори за секојдневните работи, туку и оние за „скокотливи“ теми, како што е сексот. Паровите кои зборуваат за сексот имаат 10. пати поголема веројатност да имаат среќна и квалитетна врска. Сепак, …

Повеќе »

АКО САКАТЕ ДОЛГА ВРСКА ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Лицата со овие 7. особини се најдобри партнери!

Ако сакате да најдете сродна душа, треба да проверите дали вашиот партнер има некој од овие важни квалитети. За да можат без проблеми да се препуштат на љубовта и да создадат сериозна врска без проблеми, луѓето пред се мора да бидат емоционално зрели и одговорни, но тоа не е се. …

Повеќе »

АКО НЕЗАДОВОЛСТВОТО ВО БРАКОТ ИЗЛЕГЛО ОД КОНТРОЛА ПОСТАВЕТЕ СИ ГИ ОВИЕ 6. ПРАШАЊА: Одговорите се’ ќе ви разрешат!

Ако комуникацијата во вашиот брак многу се влошила, вашето тело ќе забележи незадоволство. Ќе имате зголемен ризик од депресија, а хормоните за стрес може да предизвикаат здравствени проблеми. Можеби сте биле во несреќен брак толку долго што конечно сте стигнале до точка на раскинување. Можеби едноставно повеќе не ја препознавате …

Повеќе »

Мажите откриваат што е тоа што  ЖЕНАТА ја прави ОДЛИЧНА во кревет!

Веројатно не постои жена која не се запрашала „како изгледа“ во кревет, гледано од машка перспектива. За секоја жена, сексот е малку мистерија во тој поглед, бидејќи речиси никој не се осмелува да праша. Дали им се допаѓа на момците кога започнувате со предигра? Дали е подобро да се однесуваш …

Повеќе »

Криењето на овие тајни можат да и наштетат на вашата врска

Станува збор за работи што не треба да ги криете од партнерот доколку сакате вашата врска да се заснова на доверба и почит. Темата да имате тајни во врската е малку табу и мислењата за тоа се поделени. И’ покрај тоа што има такви кои веруваат дека не треба да …

Повеќе »

4 НАЈИСКРЕНИ хороскопски знаци: Вистинско богатство е да ги имате како ПРИЈАТЕЛ, тие ќе ви ја кажат ВИСТИНАТА во лице

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Најискрените хороскопски знаци секогаш ја кажуваат вистината! Тие се лојални и верни, вистинско богатство е да ги имате покрај вас. Бидете сигурни дека сте среќници ако во својата околина …

Повеќе »

НИКОГАШ НЕМА ДА ВИ КАЖАТ – „ТЕ САКАМ“: МАЖИТЕ родени во овие хороскопски знаци НИКОГАШ НЕ ПОКАЖУВААТ ЕМОЦИИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се емотивно недостапни, велат астролозите Те сакам. Едноставна и кратка реченица, но толку моќна. Сите не можеме лесно да ја изговориме, но сите сакаме да ја слушнеме. Астролозите …

Повеќе »

Формулата „среќни до крајот на животот“ се сведува на осум ставки

Последниве години се’ повеќе се зборува дека моногамијата не е природна. Една девојка на веб-страницата Elephant journal објаснила зошто моногамијата и е важна и како да се постигне. „Целосно го почитувам изборот на луѓето да имаат односи без ограничувања на типична, традиционална моногамија. И многу ги ценам оние кои избираат …

Повеќе »

Директорот му го дал својот автомобил на работникот бидејќи одел 32. километри за да стигне до работа

Директорот на американската компанија за преселби „Белхопс“, Лук, му го подарил својот автомобил на работник кој одел 32. километри откако му се расипал автомобилот, со цел да стигне навреме на првиот ден од работата. Валтер излегол од дома на полноќ и пешачел цела ноќ за да биде сигурена дека ќе …

Повеќе »