Tag Archives: ин витро

(ВИДЕО) Доктор и јавил на пациентката дека процесот на „ин витро“ успеал: Снимката станала ХИТ!

Да се забремени за некои парови е долг и болен процес. Ова е особено точно за оние кои се подложени на медицинска асистирана репродукција, односно процедури кои вклучуваат инјекции на хормони и хируршки процедури, и нема гаранција за успех. Затоа, кога конечно пристигнува добрата вест, луѓето се прилично возбудени. Една …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена од Белград родила близначки со разлика од 22 дена

Јелена Миладинов од Белград е вистинско чудо на светот на медицината затоа што родила близначки со разлика од 22. дена. За порталот nova.rs, таа раскажува како било да се биде и родилка и бремена жена во исто време, и како е да се одгледуваат два мали гиганти. „Сите околу мене …

Повеќе »

Пар добил син со помош на ембрион кој бил заледен цели 20. години

Пред дваесет години, Крис и Емили Барнс сè уште не размислуваа да имаат заедно деца, но клетките што еден ден ќе станат нивен син веќе растеле. Имено, по две години борба против неплодност, парот од Кентаки се свртел кон „посвојување ембрион“. Тоа е процес што им овозможува на паровите да …

Повеќе »

(ФОТО) Славната пејачка го родила првото дете на 44. години: Воодушевила со оваа слика на Инстаграм!

Австралиската пејачка не ја крие својата радост поради пристигнувањето на наследникот на свет… Натали Имбрулија го роди своето прво дете на 44-годишна возраст преку вонтеланско оплодување со помош на анонимен донатор. Австралиската пејачка која во деведесеттите се прослави со својот хит „Торн“ среќните вести ги споделила на Инстаграм. „Моето срце …

Повеќе »

‘Ќути, не зборувај, знаеш какви се луѓето’ – Васка Леонтиќ стана мајка на 48. години:Табу е кога жената прави ин витро сама!

„Искрено, тоа замолчување ме иритираше повеќе отколку целиот процес. Јас сум јавна личност на возраст од 48. години, ин витрото ми успеа од третиот обид и не можам да лажам и да се преправам дека бременоста се случила по природен пат или да измислувам дека постоел некој партнер…“ На 11. …

Повеќе »