Tag Archives: инфлуенсерка

(ВИДЕО) Ледена кралица: Излегла од замрзнато езеро и пиела кафе на минус 27 степени

Познатата инфлуенсерка Галкина Анечка повторно ги „олади“ социјалните мрежи, овој пат со видео од замрзнато езеро. View this post on Instagram A post shared by Анна Галкина (@_galkina_anechka_) Галкина се пикнала во замрзнатата езерска вода на -27 степени Целзиусови надвор, а потоа излегла на површина и земала топла шолја кафе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – ВОЗАЧ удрил во нејзиниот автомобил, па ПОБЕГАЛ ОД МЕСТО! Инфлуенсерка загинала во СТРАШНА сообраќајна несреќа: Настрадале уште двајца!

Али Спајс, која била позната ТикТокер, загинала со уште двајца пријатели кога возач на погрешен правец удрил во нивниот автомобил на автопат во Флорида, соопштило нејзиното семејство. Во судирот загинале и нејзината пријателка Кајл Мозер (25) и Ава Фелерман, пријателка на тиктокерката. Во несреќата тешко е повреден возачот на автомобилот …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – МАЈА СЕ ПЛАШЕЛА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ! Енигмата за смртта на популарната инфлуенсерка завршила со дупка во главата, а нејзиното семејство останало без зборови од ШОК

Македонската инфлуенсерка и бизнисменка Маја Миа Јаневска е пронајдена мртва со рана од куршум во главата, потврдила јужноафриканската полиција. Меѓутоа, нејзините пријатели се сомневаат дека таа се самоубила. Од полицијата за „Њуз24“ соопштиле дека отвориле истрага за смртта на Јанеска и дека во оваа фаза органите на прогонот не ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Откако и напукнала главата по естетска интервенција, инфлуенсерка рекла: „Користете здрав разум!“

Вероника е атрактивна русокоса која неодамна ги шокираше своите следбеници на TikTok кога објави видео во кое објаснува дека доживеала пех по естетска процедура. Вероника седела во авионот, а потоа доживеала шок – главата и „експлодирала“ по интервенција што ја имала во Турција, поточно станува збор за операцијата „мачкино око“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Позната Тиктокерка убиена во 21. година пред нејзината куќа: Непознат млад човек ја замолил да излезе, а потоа била пронајдена МРТВА

Мотивот за убиството не е познат… Младата тиктокерка Карла Пардини е пронајдена мртва пред својот дом во Мексико. Како што пренесуваат медиумите, инфлуенсерката добила покана од непознат маж да излезе пред куќата, а после тоа била пронајдена мртва. Минувачи, кои случајно се нашле таму, велат дека виделе неколку маскирани и …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Позната инфлуенсерка облеана во крв: Го избодела своето момче до смрт, а потоа открила уште еден детал…

Позната Тик Токерка го убила своето момче… Кортни Клени, попозната како Кортни Тејлор, го убила своето момче Кристијан Обумсели за време на расправија. Имено, како што пренесува TMZ, од станот во кој Кортни живеела со своето момче се слушнала силна бучава, поради што соседите повикале полиција. Кога стигнале на местото …

Повеќе »

(ФОТО) Поранешна медицинска сестра очајна: „Купете ги моите голи слики, татко ми умира“

Манекенката Нејлин Ешли (33) открила дека ги продава своите разголени фотографии за да му пружи најдобра можна нега на својот болен татко. View this post on Instagram A post shared by 𝐍 𝐄 𝐘 𝐋 𝐄 𝐄 𝐍 🦋𝐀 𝐒 𝐇 𝐋 𝐄 𝐘 (@neyleenashley) Инфлуенсерката од Флорида редовно ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБИЛА ТОРТА НА ПОДАРОК, А КОГА ЈА ИСЕКЛА ЈА ДОЧЕКАЛ МОРБИДЕН ПРИЗОР: Интернетот гори затоа што многумина мислат дека станува збор за МАГИЈА!

Мексиканската инфлуенсерка Ешли Арисделси, девојка која ја следат над милион луѓе на TikTok, неодамна доживеала голема непријатност. Изненадувањето во форма на торта требало да биде пријатно и вкусно, а се претворило во ноќен кошмар за секоја жена. Имено, се покажало дека младиот човек намерно го наполнил десертот со црви, што …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Видео што го погледнале речиси 8 МИЛИОНИ ЛУЃЕ: Оваа девојка покажала колку навистина е моќна шминката

Една корисничка на мрежата TikTok објавила видео кое многумина воодушевило… Шминката може да се користи за разубавување на лицето или за сокривање одредени недостатоци и неправилности. Сепак, понекогаш тоа може да биде екстремен случај и може да го промени нашиот личен опис. Иако вештите шминкери можат да нанесуваат производи за …

Повеќе »