Tag Archives: инфективна клиника

(ФОТО) Нашата позната пејачка ја доби битката со коронавирусот: За празниците во агонија, 14 дена во болничка постела на Инфективна!

Како што сама пишува на постот што го објави на Фејсбук, Елена Петреска нова година и Божик ги минала во болничка постела но успеала да ја добие битката со свирепиот вирус… Во недостаток на можности за настапи, пејачката Елена Петреска во последниот период и се посветена на модата и убавината, …

Повеќе »

Љубе Бошкоски: „На Инфективна сум, но се чувствувам одлично!“

Лидерот на „Обединети за Македонија“ и поранешен министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски, на Фејсбук потврди дека е хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, но вели дека се чувствува добро. „Поради зголемениот интерес за мојата здравствена состојба, многу луѓе ме прашуваат како сум и не можам да одговорам на сите. …

Повеќе »

Фејсбук статус на Гоце Марков, лице кое помага во инфективната клиника: „Колку и да се пишува малку е… како да му објасниш некому колку брзо се умира?“

Статус на Гоце Марков, медицинско лице кој пристигна на помош во Инфективната клиника во Скопје од внатрешноста на државата… „За браќата и сестрите мои скептици!! Не е грипче луѓе! Колку и да се пишува малку е… како да му објасниш некому колку брзо се умира? Нема зборови! А јас мислев …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОД обезбеди први снимки од внатрешноста на Инфективната клиника во Скопје

Се појавија и први снимки од внатрешноста на Инфективната клиника во Скопје, а се дел од најавата на емисијата Код на Телма ТВ. Доктор Билјана Петревска е специјалист инфектолог. Работи токму во амбулантатата каде се проценува кој пациент за кој оддел е. „Јас сум од почеток на ситуацијата, со првите …

Повеќе »

Пекара „Диман“ со појадоци за вработените во Инфективна киника

Во овие моменти, кога грижата за другите е исто толку важна како и онаа за себе, ПЕКАРА ДИМАН која се наоѓа во Општина Центар, одлучи да донира појадок од својот широк асортиман за вработените на Инфективна Клиника во Скопје, во знак за поддршка и оргомна благодарност кон луѓето коишто несебично …

Повеќе »