Tag Archives: интер мајами

ЧЛЕН НА СЛАВНО СЕМЕЈСТВО – Ромео Бекам изненадувачки се приклучил на клуб од Премиершип 19 години по заминувањето на неговиот татко

Ромео Бекам, синот на познатиот англиски фудбалер Дејвид Бекам, се приклучил на тимот на Брентфорд каде тренира и се обидува да добие договор. Младиот Ромео (20) се уште е под договор со американскиот МЛС тим Интер Мајами. Сепак, како што пишува Times, синот на славниот фудбалер му се приклучил на …

Повеќе »

(ФОТО) „АС“: Меси купува 35. отсто од акциите во клубот и потоа ќе игра за него

ЛИОНЕЛ МЕСИ ќе купи акции во вредност од 35. отсто од клубот во сопственост на Дејвид Бекам, а потоа во летото 2023. година да дојде во него како играч, пренесува As информации на новинарот Алекс Кандал. Пред да замине во МЛС и Интер Мајами, Меси ќе игра уште една сезона …

Повеќе »