Tag Archives: интервенција

(ВИДЕО) БИЛ УБЕДЕН ДЕКА Е САМО МОЗОЛКА, БИЛ ШОКИРАН КОГА ЈА ДОБИЛ ДИЈАГНОЗАТА: Гледал како од челото му вадат нешто што се движи!

Англичанецот Џек Холмс извесно време мислел дека има мозолче на челото кое го чешало, па залудно се обидувал да се ослободи од него, на класични начини, но ништо што пробал не вродило со плод, па сфатил дека мора направи нешто околу тоа прашање. Тој и неговата сопруга со денови се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) И’ ТОА Е МОЖНО – Бремена жена споделила необично искуство: „Ќе го родам синот двапати за да му го спасам животот!“

Трудница од Флорида минатата среда го родила своето прво дете, но набргу потоа, за да го одржат во живот, лекарите и го вратиле бебето во утробата. Невообичаеното искуство на оваа трудница ги фасцинирало оние кои ја слушнале нејзината приказна. Кога 23-годишната Џејден Ешли била подложена на пренатален преглед во март, …

Повеќе »

(ФОТО) Сопруга на фудбалер загинала во страшна несреќа: Морале да интервенираат пожарникари

Викторија Данченко, сопругата на Олег Данченко, фудбалер на грчкиот клуб АЕК, загинала во тешка сообраќајна несреќа. View this post on Instagram A post shared by Danchenko 🇺🇦⚽️ (@94danchenko) Украинската манекенка, инаку љубител на брзото возење, го загубила животот во близина на Одеса, нејзиниот роден град. Во моментот на несреќата манекенката …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАБОТНИЦИ НА БРЗА ПОМОШ ОДБИЛЕ ДА ПОМОГАТ НА ЧОВЕК СО СРЦЕВ УДАР: Не влегле во старечки дом, инсистирале да го изнесат од ОБЈЕКТОТ!

Кога еден полицаец минатиот месец влегол во соба во пензионерски дом во Јужна Калифорнија, затекнал медицинска сестра во паника како прави компресии на градите на пациент, покажуваат снимките од камерата. Пациентот имал срцев удар, а персоналот немал соодветна опрема за помош, стои во полицискиот извештај. Но, веднаш пред влезот на …

Повеќе »

(ФОТО) Рафа на патерици, имал зафат на стапалото

Рафаел Надал во саботата се јави на Инстаграм со порака за своите следбеници дека имал лекарска интервенција на повреденото стапало на левата нога. Засега не е познато дали станува збор за операција. Рафа на Инстаграм напиша дека се работи за „медицински третман“ и не е сигурно дали станува збор за …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО) Стравична снимка од Чешка: Полицајци убиле Ром – му клечеле на вратот, владата вели „нема чешки Флојд“!

Еден Ром во Чешка настрадал затоа што полицаец за време на интервенцијата го задавил притискајќи му го вратот со коленото. По објавувањето на видеото на кое се гледа како полицаецот го држи коленото на рамената и вратот на Ромот кој подоцна починал, чешката влада изразила поддршка за работата на полицијата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пратеник спасил бебе во авион: Престанало да дише, па го направил ОВА!

Драмата во воздухот ги преплашила сите патници Пратеникот од Турската партија Реџеп Шекер, во петокот, спасил бебе во авион, откако имало опасни проблеми со дишењето. На летот од Киргистан кон Турција, членот на турскиот парламент реагирал инстинктивно, бидејќи по професија е и лекар. „Бебето ја смени бојата, не дишеше, срцето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неодлучниот крадец наишол на борбена девојка па следел хаос!

Не проценил добро на кога наишол Необична сцена на грабнување мобилен телефон е снимена со камера за надзор во бразилскиот град Баија. На видеото се гледа како доставувач луто се приближува до девојка која во рацете имале мобилен телефон и го барал од неа. Борбената девојка не сакала да слушне …

Повеќе »

(ФОТО) ПЕЈАЧКАТА БЕСНА И ПОСРАМОТЕНА: Нејзините голи фотографии завршиле на социјалните мрежи – таа не може да си прости што се сликала ГОЛА!

Пејачката Деми Ловато изминативе денови минува низ вистински пекол, откако биле хакирани нејзините страници на социјалните мрежи. На нејзиниот профил на „Snapshot“ била оставена порака од наводните хакери. View this post on Instagram 💗 A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on Sep 30, 2019 at 7:44pm PDT „Кликнете овде …

Повеќе »