Tag Archives: инвиктис игри

(ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркл ја најавила својата прва ТВ серија!

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект и најавуваат спортски игри пред камерите, кои имаат за цел да ги рехабилитираат повредените и болните. Компанијата на војводата и војвотката од Сасекс „Archewell Productions“ ја најави првата документарна серија што ќе се прикажува на платформата Нетфликс, наречена „Heart Of Invictus“. Војводата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРОДАЖБАТА НА СИНГЛОТ ОДИ ВО ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ: Бон Џови и принцот Хари снимиле песна!

Легендарниот поп пејач, Џон Бон Џови, ги здружил силите со 35. годишниот војвода од Сасекс, Хари, и го снимил синглот „Unbroken”, за The Invictus Games. View this post on Instagram I said I’ll give it a shot…[Sound On 🔊] • Stay tuned for more to come later… #WeAreInvictus A post …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИНЦОТ ХАРИ СЕ ОБРАТИЛ ПРВПАТ ПОСЛЕ МЕГЗИТ: Еве што порачал!

Војводата од Сасекс, принцот Хари, денес и се обрати на јавноста, за прв пат од драмата што ја тресе Велика Британија и кралското семејство, откако тој и неговата сопруга Меган Маркл, решија да станат финансиски независни. Имено, официјалниот канал на Инстаграм на војводата и војвотката од Сасекс објави видео на …

Повеќе »