Tag Archives: инвестиција

(ВИДЕО) На 22. години купила автопералница – денес заработува плата со шест бројки

Хана Инграм од Соединетите држави на 22 -годишна возраст одлучила да се откаже од студиите и да инвестира пари за купување на автопералница. Таа вели дека тоа била најдобрата одлука во нејзиниот живот бидејќи денес вози Масерати и вели дека миењето на автомобили и другите работи секој месец и овозможуваат …

Повеќе »

Се наградувате со шопинг? Грешка! Парите усреќуваат само на ДВА начини!

Многу луѓе моменталното незадоволство се обидуваат да го „излечат“ со купувањето. Но, клучното прашање е: дали се задоволни после тоа или се чувствуваат виновни затоа што потрошиле пари за нешто што не им треба? Ако сакате да бидете среќни откако потрошивте одредена сума пари, еве неколку начини како можете тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Земја на вечно лето: Синиот рај ги продава своите пасоши!

Државјанство може да се добие на два начини – ако донирате пари на Фондот за одржлив развој или вложите во изградба на недвижнина на островот… Свети Кристофер и Невис е карипска земја во малите Антили. Иако се простира на само 261 квадратен километар во Карипското море, една е од најпопуларните …

Повеќе »