Tag Archives: имола

(ВИДЕО) Нов успех на Игор Иџе Стефановски: Второ но и ПРВО место во Имола!

Денес се возеше првата трка во Имола а нашиот автомобилски ас, Игор Иџе Стефановски повторно забележа успех… Го освои второто место на трката во Имола, но првото во Купот на Мишелин и поради тоа е многу среќен и задоволен… Своите импресии од денешниот настап Иџе ги сподели со видео на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хамилтон ја освои 99. пол позиција во кариерата

Луис Хамилтон, возач на Мерцедес, ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Емилија Ромања во Формула 1 шампионатот. 4️⃣4️⃣ makes it 9️⃣9️⃣!#ImolaGP 🇮🇹 #F1 pic.twitter.com/APnamfR4qZ — Formula 1 (@F1) April 17, 2021 Хамилтон стигна до 99-та пол позиција во кариерата со време 1:14,411.   View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО) Иџе опуштено пред трката на Имола

Македонскиот автомобилски стар, Игор Иџе Стефановски, се вклучи во живо од Имола каде денес го очекува трка. На Телма од 16. часот можете да ја следите трката на Иџе кој на два часа пред почетокот опуштено седи со колегите од тимот и ги гледа снимките од тренинзите.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) Игор Иџе Стефановски:„Овој подиум е за вас!“

Најпознатиот македонски автомобилски ас денеска имаше трки во Имола… И, како што тоа обично го прави – завршува на подиумот… Така беше и денеска кога се пласираше на третото место, а на својот профил на Фејсбук едноставно напиша: „Овој подиум е за вас🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰!“

Повеќе »