Tag Archives: икер касиљас

(ВИДЕО+ФОТО) Од бакнеж кој го воодушевил светот до развод од 350. милиони евра

Икер Касилјас, легендарниот голман на Реал и Шпанија и неговата тогашна девојка, телевизиската репортерка Сара Карбонеро, го воодушевија светот по финалето на Светското првенство во 2010 година. Најлегендарната сцена на СП 2010 година Тогаш Касиљас, давајќи изјава пред новинарите по освојувањето на Светскиот куп на телевизија, и се заблагодари на …

Повеќе »