Tag Archives: излекуван

(ФОТО) Пеколот на еден млад човек (19) кој е во кома веќе 10 месеци: Два пати се заразил со вирусот корона, а не знае дека во светот владее пандемија!

Тинејџерот двапати заболел со ковид-19, а сè уште не знае дека постои глобална пандемија … Џозеф Флавила (19) од Велика Британија претрпел сериозна и трауматска повреда на мозокот на 1. март 2020. година, откако бил удрен од автомобил додека бил на прошетка. Сообраќајната несреќа се случила три недели пред почетокот …

Повеќе »

Детективот Монк го победил корона вирусот

„Мина еден месец откако јас и сопругата се заразивме“, изјавил Тони Шелуб, најпознат како детективот Монк. Актерот Тони Шелуб (66) познат по улогата на детективот Едријан Монак открил дека тој и неговата сопруга Брук Адамс (71) биле заразени со коронавирусот. Тој бил гостин на американско шоу преку Интернет, каде рекол: …

Повеќе »

(ФОТО) Убава вест од Полска: Од корона вирус излекуван 100. годишен ветеран од Втората светска војна

Станислав Бигош, сто годишен ветеран од Втората светска војна и поранешен пожарникар се опоравил од корона вирус, соопштиле полските власти. Super wiadomość z naszego szpitala! 👍🏻 Pozdrowienia dla Pacjenta! Gratulacje dla Lekarzy! https://t.co/Fs94NAaMzg — Błażej Poboży (@pobozy) April 27, 2020 Портпаролката на владината болница во Варшава, Ивон Солтис, на Твитер …

Повеќе »

(ФОТО) ИСПОВЕД НА СРБИН КОЈ ПРВ ЗАБОЛЕЛ ОД КОРОНА: „Тоа не е болест, тоа е торнадо!“

Шок: Мичо Деспотовиќ (64), кому му била потврдена корона по доаѓањето од прославата во Коњиц, вели дека после седум дена пекол и халуцинации, температурата одеднаш запрела, како некој да го исклучил копчето… „Поминав низ пеколот! Тоа не е болест, тоа е торнадо што минува низ вашето тело! Само се сеќавам …

Повеќе »

Тренер на безбол починал од корона вирус ден откако бил пуштен од болница

Тренерот на безбол од Њу Џерси, Бен Лудерер (30), почина откако се заразил со коронавирус, а веста за неговата смрт ја потврдило и училиштето,Cliffside, каде што работел. “Сожалење ве информираме за смртта на Бен Лудерер, наставник и тренер на бејзбол. Сочувствуваме со неговото семејство”, се вели во соопштението. Сопругата на …

Повеќе »

УСПЕХ НА ДОКТОРИТЕ – КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ: Излекуван првиот Италијанец третиран со експериментален лек за КОРОНА ВИРУС!

Пациент заразен со вирусот корона се опоравил откако го примил експерименталниот лек „remdesivir”. „Имаме прва личност која заздрави откако се лекуваше со експериментален лек“, рекол примариусот на Клиниката за инфективни болести во болницата „Сан Мартино“ во Ѓенова, Матео Басета. Како што се наведува, лекувањето на 79-годишниот пациент започнало на 7. март …

Повеќе »

(ФОТО) БРИТАНЕЦ СО ПОМОШ НА СТАР РЕЦЕПТ ГО ПОБЕДИЛ КОРОНАВИРУСОТ: „Не сакав да пијам антибиотици, но ова ми помогна!“

Британецот Конор Рид (25), учител по англиски јазик од Велс, пред два месеци го добил смртоносниот коронавирус во Вухан, но тврди дека бил излечен од варено виски со мед. Рид, кој изминатите три години живее во Кина, а во Вухан изминативе шест месеци, отишол во болницата на Универзитетот во Централна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИМАЛ РАК И РЕКОЛ „НЕ“ НА ХЕМОТЕРАПИЈАТА! Му предвидувале 3. месеци: Животот и го должи на оваа БИЛКА, а еве како да се користи!

Кога Дени Мекдоналд (74) од Ирска дознал дека има карцином и веројатно ќе почине за три месеци, тој решил да го игнорира советот на лекар и да каже „НЕ“ на хемотерапијата. Иако му предвидувале уште само 3. месеци од животот, четири години подоцна Дени е одлично благодарение на дневниот протокол …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тврди дека со сода бикарбона излекувал рак во 4. стадиум: Ова е неговиот рецепт од 2. состојки!

Ракот метастазирал дури до коските, а Вернон тврди дека е целосно излечен со овој рецепт… Ова е навистина неверојатна и инспиративна приказна – лекарите му рекле дека имал само неколку месеци да живее, а тој тврди дека се излекувал од рак на простатата во четвртата фаза по само неколку недели! …

Повеќе »