Tag Archives: избори

(ВИДЕО+ФОТО) Македонските девојчиња на „Црнокрак” меѓу најубавите на светските избори за Мис: „Си бевме поддршка во Бејрут, меѓу нас не постои его!“

Катарина Јовановска, Мија Стерјовска и Ива Пеева од модното студио „Црнокрак” летово освоија титули на изборот за мис топ-модел, што се одржа во Либан. Секоја од нив има поинакво искуство од изборот, но трите велат дека не очекувале да освојат титула и затоа се пресреќни. Во Либан беа повеќе од …

Повеќе »

(ФОТО) „Болно будење“ за Дамијано Дејвид: „Полошо од болест, денес е тажен ден“

Откако десничарката Џорѓа Мелони победи на изборите во Италија, на таа победа реагираа многу познати италијански лица, а еден од оние кои предизвикаа најмногу реакции секако е фронтменот на групата „Манескин“, Дамијано Давид, кој го воодушеви светот на минатогодишниот натпревар за „Песна на Евровизија“ Пејачот, кој на Инстаграм го следат …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВИОТ МИЛИОН ГО ЗАРАБОТИЛА НА 6. ГОДИНИ! Освоила 85. титули за најубаво девојче: Кога ќе ме прашаат дали сакам што сум богата…

Изабела Барет живеела во екстремен луксуз како шестгодишно дете. Имала џепарлак од 25. илјади фунти неделно, вечерала јастог и имала на располагање личен возач. Таа денес има 15. години и веќе е милионерка, но не само поради фактот што нејзините родители се богати, туку и поради сопствените заслуги. Изабела лансирала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Мики Црнокрак: „Денес повеќето манекенки немаат домашно воспитување и култура“

Мики Црнокрак сите овие години е синоним за мода, жени и убавина. Некогаш еден од водечките манекени, денес е сопственик на модната агенција Црнокрак низ која поминале речиси сите познати манекенки. Не планирал да стане манекен, ама случајно го откриле на брод на кој бил со друштво додека пловеле по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хаос на изборите во САД: После една недела пронајдени повеќе од 150. нови кутии со гласови

Во Порторико се пронајдени повеќе од 150 непребројани гласачки кутии. Претседателот на Државната изборна комисија на Порторико, Франциско Росадо Коломер, истакнал дека пронајдените кутии биле „лошо организирани“ од трезорот. До денес, не е познато колку гласачки ливчиња се затворени во тие кутии. „Морам да им кажам на луѓето од Порторико …

Повеќе »

НЕ Е ГОТОВО – Адвокат на Трамп:„Гласовите треба да се пребројат во 28. држави каде е користен софтверот кој гласовите на Трамп ги префрлува на Бајден!

Адвокат од правниот тим на Доналд Трамп побара ново и рачно пребројување на гласовите во сите држави каде што се користи спорниот софтвер, што му ги припишуваше гласовите на Трамп на Џо Бајден во Мичиген. Демократскиот кандидат Џо Бајден прогласи победа на претседателските избори во САД, додека тимот на Трамп …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бајден или Трамп: Мечка, и два тигри знаат кој ќе победи!

Жителите на сибирската зоолошка градина, кафеава мечка и две тигри, предвидоа дека победник на претседателските избори во САД на 3. ноември ќе биде кандидатот на демократите Џо Бајден. Кафеавата мечка Бајан ја предвиде победата на Бајден над актуелниот американски претседател Доналд Трамп така што од двете лубеници понудени со ликовите …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАПРАВИЛ ДОБРО ДЕЛО – МАЖ СО КАПА И МАСКА ДЕЛЕЛ СЛАТКИ НА УЛИЦА: Сите се шокирале кога виделе за кој познат глумец станува збор!

Гласачите за изборите од Бруклин биле изненадени од човек кој носел капа и заштитна маска и им делел колачи со боровинки додека чекале на ред да ги вметнат своите гласачки ливчиња. Многумина беа уште позачудени кога го препознале актерот Пол Рад под заштитната маска. Видеото од делењето колачи на Рад …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер во топлес ги повикала луѓето да гласаат на изборите

Иреланд Болдвин се обидува да ги поттикне своите следбеници да гласаат на претстојните избори во САД и со вчерашниот пост на Инстаграм сигурно го привлече нивното внимание. Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер остави малку на фантазијата позирајќи во топлес со налепницата „I voted“ (јас гласав). 25-годишната девојка сподели …

Повеќе »