Tag Archives: идеална

(ФОТО) Бикси, фризура за сите форми на лице

Боб е многу популарен во последниве години, но една од неговите варијанти – бикси има тенденција да му ја украде славата. View this post on Instagram A post shared by Paloma | Consultora de Imagem (@_palomaabessa) Сите варијанти на познатиот боб се исклучително шик, ни овозможуваат играње и се лесни …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун ја покажа линијата во костим за капење: „Важно е да се грижите за себе“

64-годишната актерка на социјалните мрежи се пофали со линијата во костим за капење. Таа ја нагласи важноста да се грижите за себе, и доби само комплименти за нејзиниот изглед… Актерката Шерон Стоун (64) стана позната по улогите како фатални убавици во филмовите „Ниски страсти“ и „Казино“. Иако оттогаш поминаа речиси …

Повеќе »

(ФОТО) Модните стручњаци пресудиле: Ова ќе биде водечка боја на есенската сезона!

Оваа нијанса одлично му стои на секого Според модните експерти, беж ќе биде апсолутен есенски хит. Секоја дама со стил ќе мора да има барем неколку парчиња од оваа нијанса или инаку начин нема да биде во тренд. Беж стана многу популарна во текот на минатата година, и нема да …

Повеќе »