Tag Archives: иван чупиќ

(ВИДЕО+ФОТО) Чупиќ го напушта Вардар: Погледнете како навивачите ја испратија легендата!

Иван Чупиќ не е само легенда на хрватскиот, туку и македонскиот ракомет и воопшто спортот во нашата земја. Ракометниот клуб Вардар е најуспешниот македонски клуб на меѓународната арена, а Чупиќ е еден од неговите клучни играчи во последните пет години. За тоа време, Вардар освои три шампионски титули во Македонија …

Повеќе »

Чупиќ останува во Вардар:„Тука се најдобрите навивачи на светот!“

Играчот кој тежи три Европски титули, од кои две со Вардар, златниот Иван Чупиќ ‘и во неделното финале ги постигна последните два гола и стави печат на победата на Вардар, кој повторно се искачи на врвот на Европа. Хрватското десно крило не помислува за разделба со Вардар, вели дека во …

Повеќе »