Tag Archives: злоставување деца

(ФОТО) ПОЗНАТО ТВ ЛИЦЕ ПРИЗНАЛО БРУТАЛНО УБИСТВО: Маж дошол во полиција и изговорил морбидни зборови!

Поранешниот учесник на популарното американско шоу „90 Day Fiancé: Before the 90 Days“ Даглас Вутен дошол во полиција и го признал бруталното убиство. Политиката против ѕвездата покренала обвинение не само за убиства, туку исто така и за неовластен пристап, злоставување на деца и разбојништо. Man who appeared on 90 Day …

Повеќе »

Шокантни признанија за инцести во детството ја тресат Франција

Денес претседателот на Франција, Емануел Макрон вети многу поголема активност на државата во борбата против сексуалната злоупотреба на деца од членовите на семејството, кажувајќи им на жртвите дека повеќе никогаш нема да бидат сами. Француската влада во четвртокот објави построга казна за силување на деца, откако стотици жртви минатата недела …

Повеќе »