Tag Archives: златен ретривер

(ВИДЕО) Златен ретривер прв пат видел пилиња – неговата реакција сите ги воодушевила!

Златниот ретривер Бејли е едно од најнежните кучиња што некогаш ќе ги видите. Неговите сопственици ја забележале првата средба на Бејли со неколку пилиња. Кучето на почетокот им пришло љубопитно, но претпазливо, по што се сместил покрај нив на каучот. Бејли ги гледал веселите пилиња како на крајот одлучиле да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче било љубоморно на помалечкото кое се галело со сопственикот па направило нешто урнебесно

ЗЛАТЕН РЕТИРЕВЕР не можел да ја сокрие својата љубомора кога видело дека малото куче лежи на каучот до сопственикот и се гали со него. Веднаш станал и истрчал кон каучот, го зграбил кучето со забите и го одвлекол до корпата за отпадоци и го фрлил во неа. Додека малото куче …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пред своето куче глумеле дека плачат…Тој ја имал најслатката реакција!

СОПСТВЕНИЦИТЕ на златниот ретривер Бејли, решиле да го тестираат кучето и да проверат колку е сочувствителен и пред него глумеле дека се тажни за да ја забележат неговата реакција. Видеото стана хит на Јутјуб и собра повеќе од три милиони прегледи, а на него се гледа како Бејли првично збунето …

Повеќе »

(ВИДЕО) АКО НЕ ВИДИТЕ НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Марта, златен ретривер, сама си го носи креветчето!

Сопствениците на кучиња добро знаат колку нивните домашни миленици си ги сакаат своите креветчиња… Уште еден пример за тоа е златниот ретривер Марта чии сопственици се вселиле во нов дом. Но, и таа добила нов кревет а од видеото можете да видите колку таа си го сака новото креветче и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Среде јавување во живо натрапник и го земал микрофонот на репортерката и избегал

Временската прогноза за времето во Москва станала вирална откако кучето влетало во кадарот и и’ го украло микрофонот на новинарката, пренесоа руските медиуми. Преносот во живо на руската новинарка на ТВ Мир, Надежда Серјожкина, бил прекинат од разигран златен ретривер кој скокнал врз неа, и го земал микрофонот од раката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче го спасило сопственикот од сигурна смрт: Овој златен ретривер е вистински херој!

Не се вели без причина дека кучето е најдобар пријател на човекот За кучињата се вели дека се најдобри пријатели на човекот, но понекогаш тие можат да бидат и многу повеќе од тоа. Понекогаш спасуваат животи, но и домови на нивните семејства. Погледнете како едно куче му го спасило животот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќе се наежите кога ќе видите што прави ова куче кога ќе го слушне Павароти!

Златниот ретривер Хуго ја сака уметноста. Секој пат кога ќе го слушне Лучијано Павароти не може да одолее и да не му се придружи во спектакуларните изведби. Минатиот месец тој бил пред излегување во градината кога слушнал познат глас. Тој веднаш ги препознал завршните тактови на Несун Дорма и истрчал …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ И ВЕРНОСТ: Кучето не сакало да ја напушти сопственичката која ја одвеле со брза помош па се возел со неа

Видеото кое на Јутјуб е гледано од повеќе од пет милиони луѓе покажува трогателен момент кога златен ретривер одбива да ја напушти својата сопственичка, на која и се слошило и пристигнала брза помош. Сопственичката ја изгубил свеста на улица, а кучето било цело време со неа и чекало да пристигнат …

Повеќе »

(ВИДЕО)Чистач на прозорци сретнал неочекувано суштество од другата страна на стаклото

Златниот ретривер Арни живее во стан во Њујорк и поминува многу време гледајќи низ прозорецот. Неодамна, така, се сретнал со чистач на прозорци, а снимката од нивната средба станала вирална. Имено, чистачот на прозорци дошол и до станот на Арни, а ова куче се израдувало на посетителот. Арни веднаш ја …

Повеќе »