Tag Archives: зелени

Последици од елиминирање на бананите од исхраната

Бананата може да биде основна состојка во десерти, смути или каша, а сама по себе е одлична како ужинка после тренинг. Нутриционистите истакнуваат дека е богата со калиум, магнезиум и витамин Ц како основни хранливи состојки што му се потребни на вашето тело. Следејќи ги принципите на диета без јаглени …

Повеќе »