Tag Archives: здрав организам

Откриена е КОВИД ДИЕТА: Првата студија ја пронашла храната која штити од корона вирус!

Првата студија од овој тип открила исхрана што може да ве заштити од добивање на ковид и други посериозни болести. Ова значи дека треба да форсирате храна како лосос, каши и тавче гравче, додека треба да избегнувате бел леб, преработено месо и сладолед. Поврзаноста помеѓу ковидот и исхраната Не е …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) 5. напитоци кои се пијат пред спиење: Додека спиете, црниот дроб се чисти, килограмите се топат, телото се подмладува!

Овие производи совршено го чистат црниот дроб и ги топат масните наслаги. За да го исчистите вашето тело од нездрава храна, пијте по еден од овие пијалоци секоја вечер пред спиење: 1. Чај од камилица Чајот од камилица го чисти црниот дроб додека спиете, го смирува нервниот систем, го подобрува …

Повеќе »

(Рецепт) Славен руски научник го открил најмоќниот природен лек: 4 лажици дневно и болестите, особено ракот, исчезнуваат!

Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот организам само се повлекува… Рецептот на рускиот научник, професор Христ Мермерски, многумина го претставуват како револуционерен лек, со кој наводно илјадници луѓе се излекувани од рак. „Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот …

Повеќе »

(ФОТО) Како се’ можете да го искористите кокосовото масло за здравје на вашето тело ?

Кокосовото масло е посебно омилено бидејќи помогнува во разградувњето на мрсните наслаги на подрачјето на стомакот кои можат да бидат многу опасни бидејќи се наоѓаат околу виталните органи па го зголемуваат ризикот од разни кардиоваскуларни болести. За кокосовото масло се говори со години. И тоа не онака без врска бидејќи …

Повеќе »