Tag Archives: здрав леб

Леб мора да конзумирате, но само овие три вида се ЕКСТРЕМНО ЗДРАВИ!

Избегнувајте леб од бело брашно и угодете му на вашето тело и здравје. Поради мноштвото нутриенти и хранливи материи, кои се клучни за здравјето на нашето тело, лебот е задолжителна храна што мора да ја консумираме во текот на денот. Сепак, многу е важно да консумирате здрав леб со здрави …

Повеќе »

Ви донесуваме рецепт за леб во кој ќе можете да уживате без грижа на совест

Сакате да се храните поздраво, но животот без леб ви се чини невозможен? Дефинитивно спаѓате во повеќето луѓе кои се навикнати да конзумираат пекарски произвори на дневна база. Сепак, лебот не мора нужно да биде направен од бело брашно и да предизвика грижа на совест со секоја изедена кришка. Ви …

Повеќе »

(ФОТО) Здрав домашен леб на Елена Петреска!

Нашата популарна пејачка отсекогаш важела за некој кој се грижи што јаде и се труди тоа да биде што поздраво… Иако нејзината вита става би ве навела дека Елена не јаде леб, таа не само што го јаде туку и сама го подготвува дома. Ова е нејзиниот рецепт за здрав …

Повеќе »