Tag Archives: здравје холестерол

Го регулира холестеролот, ги зајакнува коските и ги штити очите – ова е кралот на зеленчукот!

Кељот се смета за еден од најздравите и најхранливите видови зелен лиснат зеленчук.Ова е вистинска суперхрана полна со корисни соединенија, кои имаат моќни лековити својства.Богат е со витамин А, витамин Ц и витамин К. Лиснатиот дел содржи и фосфор, магнезиум и калиум. Ова се здравствените придобивки од кељот и зошто …

Повеќе »