Tag Archives: зглобови

(Рецепт) Лек за реума, артритис, вкочанет врат, болки во зглобовите … Неговото височество сенф!

Повеќето луѓе се запознаени со чувството на болка во зглобовите. Болните колена, рамената, лактите, вратот, .. можат да бидат резултат на стрес, траума, преоптоварување, фрактура, артритис, реума, но има домашна маст од руската народна медицина која може да ни ја олесни болката веќе при првото нанесување. Исклучително е лесно да …

Повеќе »

(Рецепт) ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – Руски препарат за болки во зглобовите

Болките во зглобовите веќе не се резервирани само за постарите лица … Проблемите со колената, рамената, лактите и зглобовите се последица на долго седење на компјутер и слаба човечка активност. Овие проблеми почнуваат да се манифестираат по 45 -годишна возраст, но тие не се туѓи дури и во триесеттите години. …

Повеќе »

Со овие намирници зглобовите помалку ќе ве болат

Храната што ја јадете може да помогне во здравјето на зглобовите, како и на коските. Храната што ќе ја изберете може да ви помогне на патот за да избегнете проблеми, но исто така и да ги ублажите проблемите доколку веќе постојат. Ако се борите со артритис, има храна што може …

Повеќе »

Здравје во една главица: Доколку сакате да го заштитите здравјето ова се причините поради кои треба да јадете зелка!

Нутриционистите препорачуваат, во овој период од годината, да јадеме зелка што е можно повеќе бидејќи е богата со витамин Ц, што докажано заштитува од вируси. Покрај тоа, свежата зелка го намалува ризикот од срцев и мозочен удар, помага при ревматизам и проблеми со стомакот и кожата. Болката во колената, грбот …

Повеќе »

(Рецепт) Чудесен мелем на Ирина Воливикова: Ја елиминира болката во зглобовите!

Секој може да го направи овој мелем кој потекнува од југот на Русија и помага при сите шинувања, истегнувања, вкочанетост, модринки, болка во скелетот и мускулите. Подобар е од која било реклама, не чини скоро ништо, освен трудот и вашата верба дека тоа добро ќе го направите. Мелемот за сите …

Повеќе »

(Рецепт) ОВОЈ РЕЦЕПТ Е НАВИСТИНА ЧУДО: Како да се ослободите од болки во грбот зглобовите и нозете за 7 дена?

Одамна прочитав совет на еден воен лекар за тоа како зглобовите да се одржат во добра состојба и во исто време да се отстранат многу проблеми врзани за нив Проверив на себе и своите пријатели и се убедив дека овој рецепт е навистина ЧУДО! Овој рецепт ќе го поделам со …

Повеќе »

ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ – Ги подмладуваат зглобовите, ја лекуваат подвижноста: Овие етерични масла ги ублажуваат симптомите на артритис во рекорден рок!

Овие масла се помоќни од кој било лек Артритисот е состојба во која се оштетуваат зглобовите. Тие стануваат воспалени и болни, а проблемот може да биде толку сериозен што едно лице не може да извршува секојдневни активности. Есенцијалните масла можат да помогнат во овој проблем, а докажано е дека овие …

Повеќе »

(Рецепт) ИСКУСТВО НА ЕДНА БАБА: Домашен лек за болки во зглобовите, коските и грбот!

Направете го, никогаш не се знае! Ова е рецепт од баба ми, која имаше проблеми со зглобовите. Таа отсекогаш го користела овој едноставен, но ефикасен рецепт за болки во зглобовите. Решив да го споделам со вас, ако на некој му треба. Ако страдате од болка во зглобовите, имате чувство на …

Повеќе »

(Рецепт) ГО ИМАТЕ НА ДОФАТ НА РАКА – ОВОЈ ПРИРОДЕН ЛЕК Е ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА: За 80. отсто го враќа памтењето,ќе заборавите што е тоа БОЛКА!

Како што старееме, нашите тела полека се влошуваат, а откако ќе зачекориме во четириесеттите години, немаме ист капацитет што го имавме во дваесеттите години. Нема да имате за што да се грижите ако го земате овој лек секој ден за болки во зглобовите, обнова на видот и подобрување на меморијата …

Повеќе »