Tag Archives: зајакнување

Дали е препорачливо да се јадат овесни снегулки секој ден?

Конзумирањето на оваа житарка е корисно на многу начини. На пример, ќе забележите подобрување на вашиот тен поради високите нивоа на цинк, додека растворливите влакна ќе помогнат при запек. Покрај тоа, овесот помага во производството на мелатонин, поради што веројатно ќе спиете подобро. Покрај тоа, бета-глуканот ќе помогне во зајакнувањето …

Повеќе »

Дванаесет едноставни начини за зајакнување на бракот

Избегнувајте да ги користите зборовите „секогаш“ и „никогаш“ за време на расправија за да го обвините вашиот сопруг за нешто Ако сакате да останете со личноста со која сте моментално во брак до крајот на животот, тогаш треба да го ставите бракот на врвот на вашите приоритети. Прочитајте неколку едноставни …

Повеќе »

ПРИЧИНИ ЗА ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА: Две вообичаени причини зошто вашата коса се истенчува и како тоа да го поправите

Сè, од генетска предиспозиција до надворешни фактори како стрес, хормонална нерамнотежа и недостаток на витамини може да предизвикаат опаѓање на косата. Витамините се особено клучни за одржување на општото здравје на вашето тело, а здравјето на косата не е исклучок. Витаминот Д е особено важен за здрав циклус на раст …

Повеќе »

Со текот на годините, ИМУНИТЕТ ОПАЃА, но ОВИЕ МИНЕРАЛИ  спасуваат: Внесувајте ги колку што е можно повеќе и вие ќе СТЕ НОВА ЛИЧНОСТ!

Урамнотежената и правилна исхрана е половина од здравјето, но не е лесно да дознаете која храна и хранливи материи му недостасуваат на вашето тело … А најдобриот совет што можете да го добиете е да се храните онака како што живеете! Дали се занимавате со спорт? Витамин Е и Q10 …

Повеќе »