Tag Archives: заштитно лице

(ВИДЕО+ФОТО) Заштитното лице на УЕФА за „EqualGame“ – деветгодишниот Јане Велковски, вљубеник во фудбалот, конечно го доби лекот „спинраза“!

До пред година и пол ретко кој знаеше за Јане Велковски и неговата голема љубов кон фудбалот, но една фотографија со неговиот фудбалски идол Кристијано Роналдо објавена на инстаграм профилот на УЕФА, го обиколи светот. Потоа деветгодишниот Јане стана миленик на сите лица кои го сакаат фудбалот а не можат …

Повеќе »

(ФОТО) ФОТОКОПИЈА НА МАМА: Наследничката на Моника Белучи е олицетворение на убавина!

Ќерката на славната глумица има само 14. години а нејзината убавина остава без здив. Моника Белучи (54) важи за една од најубавите жени на светот, а нејзината грациозност и беспрекорен изглед во шестата деценија оставаат вез здив. Дека крушата не паѓа далеку од крушата покажува токму примерот на славната глумица. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најпознатото бебе во Македонија последните 20 години: Давид Галевски „Бекутан“

Сигурно кога сте купувале производи од колекцијата „Бекутан“ ви паднало в очи ликот на бебето кое не се менува повеќе од две децении… Давид Галевски, едно од најпознатите бебиња на територија на поранешна Југославија наполни 20 години, тој на 10 месеци беше заштитно лице на детската козметика на производите на …

Повеќе »