Tag Archives: заштитници

Преслатко видео од Украина: Кученца ги штитат новородените мачиња и нивната мајка

ЕДЕН корисник на TikTok објавил видео на кое се гледа како кученцата ги штитат новородените мачиња и нивната мајка. Видеото е снимено во Украина. Три кученца грееле мачка која штотуку се породила додека мачињата цицале. Со телото ги сокриле мачката и нејзините мачиња за никој да не ги види. @yaroslavlytcushun …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈСКАПО куче на светот: Кученце продадено за 2. милиони долари! Најскапото куче на светот, достигна неверојатна цена. Најскапото куче на светот е кученце од тибетски мастиф, кое беше продадено во Кина за неверојатни 2 милиони долари. Некои раси секогаш ќе бидат поскапи, но ова е неверојатна цена. Кучето го …

Повеќе »