Tag Archives: заштитна маска

(ВИДЕО) УРНЕБЕСНО: Што ќе ви направи полицаец во Русија ако не носите маска во затворен простор!

Додека еден „добива ќотек“, другите панично ги вадат маските од џеб Видео од руски трговски центар за еден ден го обиколи светот. Имено, актерите на скриената камера се обиделе да се пошегуваат, но истовремено и да привлечат внимание на важноста од носење маски поради пандемијата на коронавирусот. Поради фактот што …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГИ ЗБЕСНЕЛА ЧЕСИТЕ: Полиција го соборила таткото на земја бидејќи немал МАСКА – детето плачело неутешно!

Полицијата во чешкиот град Ухерско Храдиште соборила човек на земја пред дете, според локалните медиуми, бидејќи тој не носел маска. Исто така, како што изјавиле, тој одбил да ги покаже документите, и се обидел да избега од полицијата. Чехот шетал со детето кога полицијата го опоменала бидејќи не ги почитувал …

Повеќе »

СРАМОТА – ИТАЛИЈАНКА БЕЗ МАСКА СПРЕЧИЛА СЛЕТУВАЊЕ НА АВИОН: Одбила да ја носи, леталото се вратило на аеродром – Казнета со 6. месеци затвор

Италијанка која живее во Бугарија е осудена на шест месеци затвор, условно на две години, затоа што одбила да стави заштитна маска во авион на краткиот лет Малта – Италија. Поради нејзиното одбивање да постапи по наредба на екипажот, авионот се вратил на Малта веднаш по полетувањето. По враќањето, 24-годишната …

Повеќе »

ПРВА ДАМА НА САД -МЕЛАНИЈА СЕ ПОЈАВИЛА НА ЗАВРШНАТА ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ДЕБАТА: Прв пат во јавност откако „ја победи“ короната, носела и заштитна маска

Сопругата на претседателот и претседателски кандидат Доналд Трамп, Меланија, се појави на претседателската дебата, првпат во јавноста по веста дека има вирус корона на крајот на септември. Таа и нејзиниот сопруг се појавија во Тенеси, каде се одржа третата, последна дебата меѓу Трамп и неговиот противкандидат, демократот Џо Бајден, пренесува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Судир во авион поради маска: Патничка удрила стјуардеса

На социјалните мрежи се шири видео на кое се гледа како патничка во авион удира стјуардеса,а сето тоа затоа што била предупредена дека не ја носи правилно заштитната маска. Инцидентот се случил на 20. октомври на лет од Мајами до Атланта, а наводно бил поттикнат од фактот дека патничката одбила …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Па не сме ние будали!“: Познат глумец се степал во трамвај поради маска

Во четвртокот околу 12 часот во трамвај во ЗАГРЕБ поради маска избила тепачка. Имено, многу патници веднаш го препознале актерот Божидар Кошчак (72), познат како Кумпиќ од популарната серија „Смоговци“, а целата случка е снимена на мобилен телефон. „Само што се симнував од трамвајот кога видов господин без маска. Го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Општ хаос и тепачка меѓу патниците: Се’ поради маска во авион!

На еден авионски лет во Соединетите држави започнала тепачка помеѓу двајца патници, откако еден од нив наводно одбил да носи маска. Рајли Лансфорд, која била во авионот за време на настанот, преку својот Инстаграм профил споделила видео од инцидентот на својот профил, како и објаснување за тоа што се случило …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ОВОЈ ЧОВЕК СИГУРНО ЌЕ ИМА ДОВОЛНО ДИСТАНЦА: НОСЕЛ ЗМИЈА НАМЕСТО МАСКА – патниците во шок!

Многу земји го ДОНЕЛЕ правилото за задолжително носење маски во јавниот превоз, а некои граѓани се обидуваат на секој начин да го покријат лицето. Така еден Британец ги изненадил сите патници во автобусот што сообраќал од Свинтон до Манчестер. Наместо маска, тој носел змија! Змијата се завиткала околу неговиот врат …

Повеќе »

СЛАВНАТА БРИСЕЛСКА ФОНТАНА ВО БЕЛ МАНТИЛ: Вака Белгија, со 10.000 жртви на корона им рекла БЛАГОДАРАМ на своите медицинари!

Брисел вчера им оддаде почит на здравствените работници кои се борат против пандемијата на вирусот корона облекувајќи ја познатата бронзена статуа на белгиската престолнина Maneken pis (во превод „Момчето што моча“) во бел мантил со заштитна маска за лице. Статуата на момчето кое уринира на фонтана привлекува стотици илјади туристи …

Повеќе »