Tag Archives: заштитени

Потврда на големо истражување: Оваа крвна група е најотпорна на корона – Еве и зошто!

Голема студија укажува на тоа дека луѓето со нулта крвна група или Rh негативен може да имаат малку помал ризик од новиот коронавирус. Меѓу 225.556 Канаѓани тестирани за вирус, ризикот да се дијагностицира ковид 19 е 12. проценти помал, а ризикот од тежок kковид-19 или смрт за 13. проценти помал …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со голи раце фатил ајкула и и’ ја отворил устата – Имал добра причина!

Пливач на американска плажа е снимен како грабнува ајкула со голи раце и и’ ја отворил устата. Видеото, направено на плажата Кејп Хенлопен, државниот парк во Делавер, било објавено од Рејчел Фостер, која се нашла таму и го споделила на Фејсбук и TikTok, каде го прегледаа над 200.000 луѓе. „Сите …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕЛУВАЛЕ КАКО ОБИЧНО СЕМЕЈСТВО ДОДЕКА НЕ ГИ ПОСЕТИЛЕ ОД ФБИ: Тогаш биле откриени мрачните тајни на семејството!

Рацијата била извршена во холивудски стил, наоружани агенти упаднале во просторијата и ги обвиниле за илегален транспорт за забранет материјал… На прв поглед Катен и Бери Мејсон имале живот на кој сите му се восхитувале и бил за почитување. Карен работела како новинар во познатите весници во Чикаго и Синсинати, …

Повеќе »