Tag Archives: заспиј ако можеш

(ВИДЕО) Симон Трпчecки во „Заспиј ако можеш“: „Јас знам дека десет поколенија наназад сум Македонец!“

Македонскиот и светски познат пијанист, Симон Трпчески синоќа гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ. Со една негова изјава Трпчевски го “забетонира” неговиот македонски идентитет. „Јас знам дека десет поколенија наназад сум Македонец. Знам дека едниот дедо ми бил заробен зошто се борел за Македонија, од другата страна …

Повеќе »