Tag Archives: заразување

Хрватски научник: „Постои летна и зимска корона!“

Познатиот хрватски научник Гордан Лауц, кој исто така е член на Научниот совет на хрватската влада, смета дека има два вида коронавирус – летен и зимски, и дека воопшто не е лошо што во неговата земја сега има се’ повеќе заразени луѓе. „Мислам дека не е лошо. Имаме ново знаење, …

Повеќе »

(ФОТО) Татко се бори за живот бидејќи синот излегувал со друштвото па цело семејство го заразил со КОРОНА!

Џон Плејс е три недели во одделот за интензивна нега. Неговиот син ги игнорирал советите на родителите и се дружел со пријателите без маска за лице. Мажот се бори за својот живот откако бил заразен со коронавирус од неговиот син, кој одбил да ги слуша советите на родителите и да …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМЕН ТОЧНИОТ МОМЕНТ КОГА КОРОНА ВИРУСОТ ВЛЕГУВА ВО КЛЕТКА И ЈА ИНФИЦИРА: Погледнете ја неверојатната снимка на бразилските научници!

Во текот на истражувањето како се реплицира вирусот, бразилските научници, со електронски микроскоп, снимиле неверојатни фотографии на напад на коронавирус. Експертите од Институтот Осалдо Круз (IOC/Fiocruz) го фатиле точниот момент кога вирусот САРС-КоВ-2 заразува човечка клетка. Прво, честичките на коронавирус во форма на група црни точки се прикачуваат на клетката …

Повеќе »

(ФОТО) „Мамо, дали ќе умрам“, ме праша петгодишниот син кој се зарази со вирусот!

Мајката искуството со својот син го нарекла најлошото од нејзиниот живот, а на Фејсбук објавила и фотографии од нејзиниот син како предупредување на другите родители. Една мајка во Англија опишала како, инаку, нејзиниот здрав 5-годишен син кој брзо развил симптоми на коронавирус и завршил во болница ја прашал дали ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Ја убил девојката, мислел дека го заразила со корона вирус

И двајцата биле тестирани на корона вирус и според првите податоци ниту Антонио ниту неговата девојка немале корона. Според последните податоци, во Италија повеќе од 110.000 луѓе се заразени со вирусот… Тие работеле заедно во истата болница во Месина и биле среќен пар. На фотографиите на социјалните мрежи, позираат среќни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со коронавирус се заразила на домашна забава: Открила како сфатила дека има вирус!

Американката Елизабет Шнајдер на домашна забава добила коронавирус, а за CNN одлучила да ја сподели својата приказна за да ги предупреди другите да бидат повнимателни. „Верувам дека се заразив на домашна забава. Таа забава се одржа во сабота на 22. февруари. Три дена подоцна почнав лошо да се чувствувам, уморно, …

Повеќе »