Tag Archives: заразен

ИНДИСКИОТ СОЈ ПРИСТИГНАЛ ВО ЕВРОПА: Сојот корона кој ги „уништува“ азиските држави пронајден во Белгија!

Варијантата на ковид 19, која е широко распространета во Индија, е откриена во Белгија од група индиски студенти кои пристигнале од Париз, објавија белгиските власти. Група од 20. студенти била ставена во карантин на северот на Белгија, каде што дошле на курсот во средината на април, пренесува „Гардијан“. Неколку експерти …

Повеќе »

(ВИДЕО) КЛУЧНИ СЕ ДВА ФАКТОРИ: Во колкава опасност сте ако седите наспроти лице заразено со ковид?

Најновите истражувања на научниците покажаа дека вирусот корона може да остане во воздухот до неколку часа и дека може да се појави кај луѓето иако се оддалечени повеќе од два метра. Истражувачите од Универзитетот Коби и гигантката Рикет во Јапонија направија симулација, како се шири коронавирусот, со помош на суперкомпјутерот …

Повеќе »

(ФОТО) МОРБИДНО – КОРОНА ЖУРКАТА ГО ЧИНЕЛА ЖИВОТ: Отишол на забава да докаже дека ковидот е измама, а во последните часови горко се покајал!

Еден млад човек од Тексас кој починал од коронавирус е жртва на грозоморен тренд на забава за да докаже вирусот е измама. Пациентот, стар околу 30 години, непосредно пред да почине на медицинската сестра и рекол дека не се во право. Главниот лекар и шеф на медицинскиот персонал во болницата …

Повеќе »

(ФОТО) БУГАРИЈА – ИГРАЛ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА И ЗАРАЗИЛ ЦЕЛ ПРОТИВНИЧКИ ТИМ: Сите ривали се во карантин како и четири негови соиграчи

Во времето на коронавирусот, кога сме бомбардирани со повици за претпазливост и одговорно однесување, Бугаринот Мартин Кавдански го одиграл мечот и покрај тоа што бил позитивен во тестот за Ковид-19. Кавдански (33) игра како стопер за екипата на „Царско Село“ и за време на дуелот со тимот на „Црно Море“ …

Повеќе »

Детективот Монк го победил корона вирусот

„Мина еден месец откако јас и сопругата се заразивме“, изјавил Тони Шелуб, најпознат како детективот Монк. Актерот Тони Шелуб (66) познат по улогата на детективот Едријан Монак открил дека тој и неговата сопруга Брук Адамс (71) биле заразени со коронавирусот. Тој бил гостин на американско шоу преку Интернет, каде рекол: …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, позитивен на корона вирусот: На лекување во болница во Белград!

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, е примен на Клиниката за инфективни болести поради коронавирус. Данило Вучиќ е заразен со злобниот вирус и сега е на лекување. Оваа вест ја објавил на Инстаграм самиот претседател. Тој истакнал дека предавањето не е опција и напишал: „Сине, ќе победиш!“ За …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗООЛОШКА ГРАДИНА ВО ЊУЈОРК соопштила дека е потврден случај на прв тигар заразен со корона вирус

Тигар во зоолошката градина во Њујорк е позитивен на вирусот корона, што е првиот потврден случај на инфекција на некое животно со Ковид-19 во САД и тигар, ширум светот, соопштиле официјални извори. Министерството за земјоделство на САД соопштило дека станува збор за четиригодишен тигар, наведувајќи дека уште шест тигри и …

Повеќе »

Тестот на Путин на корона вирусот е негативен – но не и на лекарот кој бил со него!

„Владимир Путин е редовно тестиран. Се е нормално“, рекол портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Главниот лекар на московската болница за пациенти со коронавирус, кој се сретнал со Владимир Путин во установата минатата недела, денес изјавил дека е заразен, додека Кремљ веднаш објавил дека не треба да се грижат за претседателот …

Повеќе »

КОРОНАВИРУС -Словенците загрижени: Осмиот заразен е лекар – имал контакт со повеќе од 100. луѓе!

Во Словенија осмиот заразен и потврден случај на коронавирус е лекар од Домот за здравје во Метлика, блиску границата со Хрватска. Заразениот лекар во четвртокот се чувствувал лошо, а во петокот почувствувал знаци на болеста и останал дома, па му бил земен брис, а подоцна било потврдено дека е позитивен. …

Повеќе »