Tag Archives: заразени

Во изминатите 24. часа се потврдени 19. нови случаи на ковид 19: Вкупната бројка на дијагностицирани 1.858, оздравени се 16 пациенти – починаа 4 лица

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-1, Тетово-3, Велес-1, Кочани-1 и Неготино-3. Во ГОБ „8 септември“ почина пациентка од Скопје (65г) примена на 11 мај, пациент од Скопје (71г), хоспитализиран на 16 мај и пациент од Тетово (73г) во болница …

Повеќе »

Емотивниот Кабиб открил дека татко му е во критична состојба поради корона вирусот

Кабиб Нургомедов во емотивно Инстаграм стори открил дека неговиот татко Абдулманап е заразен со корона вирус и дека се бори за живот. Шампионот во лесна категорија во УФЦ ги повика сите свои фанови да се изолираат и да не ги напуштат своите домови, откако Русија стана нов жариште на коронавирусот. …

Повеќе »

БОРБА СО КОРОНА ВО СВЕТОТ: Трамп го критикувал СЗО, во Франција загриженост поради новите случаи на Ковид-19 во училиштата!

* Повеќе од 4.894.00 луѓе се заразени со вирусот корона, а 320.198 умреле * 1.908.065 луѓе закрепнале од корона вирусот * Америка е сè уште најголемото жариште. Во Соединетите држави повеќе од 1.550.000 луѓе се разболеле а повеќе од 91.000 умреле Франција: Загриженост поради новите случаи на Ковид-19 во училиштата …

Повеќе »

БОРБА СО КОРОНА ВО СВЕТОТ: Во Њујорк се опоравиле 5.400 полицајци, во Кина во последните 24. часа нови 7. случаи

* Повеќе од 4.800.000 луѓе се заразени со вирусот Корона, а 316.730 починале * 1.860.036 луѓе се опоравиле од вирусот корона * Америка е сè уште најголемото жариште. Во Соединетите држави, повеќе од 1.520.000 луѓе се разболеле, а повеќе од 90.000 починале Во Кина нови 7. случаи во последнте 24. …

Повеќе »

БОРБА СО КОРОНА ВО СВЕТОТ: Заразени повеќе од 4,7 милиони луѓе, Бразил повторно ги критикува мерките на ограничување

* Со вирусот корона се заразени 4.721.887 луѓе а 313.263 починаа; * 1.812.198 луѓе се опоравиле од коронавирус; * Во Соединетите држави, 1.507.773 лица се разболеле, а 90.113 починале; * Во Шпанија се заразени 276.505 луѓе, а 27.563 умреле; * Во Русија се заразени 272.043 лица а починале 2.537 лица; …

Повеќе »

Денеска потврдени 33 нови случаи на Ковид 19: Вкупната бројка дијагностицирани 1.572 лица

Денеска се потврдени 33 нови случаи на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1572 лица. Оздравени се 22 пациенти – почина едно лице Институтот за јавно здравје, денеска, регистрира 22 оздравени пациенти во: Скопје-2, Куманово-6, Штип-3, Прилеп-7, Тетово-1, Струга-1, Кочани-2. На пат кон Клиниката за инфективни болести и фебрилни …

Повеќе »

(ФОТО) ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО СВЕТОТ: Заразени повеќе од 3,4 милиони луѓе, во Бугарија починал првиот здравствен работник

* Вкупно 3.484.499 луѓе се заразени со Коронавирус, а 244.781 починале; * 1.121.601 лица се опоравиле од короната; * Во САД, 1.160.774 луѓе се разболеле, а 67444 починале; * Во Шпанија се заразени 245.567 луѓе, а 25.100 починале; * Во Италија се заразени 209.328 лица, а 28.710 починале; * Во …

Повеќе »

Потврдени се 15. нови случаи на Ковид-19. Вкупната бројка на дијагностицирани е 1.506 лица

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 45 оздравени пациенти во: Скопје-19, Куманово-25, Прилеп-1. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби денеска за прв пат од почетокот на епидемијата, во 24 часа, нема прием на нови пациенти, позитивни или сомнителни на ковид-19. На оваа клиника …

Повеќе »

ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО СВЕТОТ: Заразени повеќе од 3,2 милиони луѓе – Опоравени се повеќе од еден милион

* Вкупно 3.220.902 лица се заразени со коронавирус, а 228.251 починале * 1.001.072 луѓе закрепнале од коронавирус * Во Соединетите држави, 1.064.572 лица се разболеле, а 61.669 починале * Во Шпанија се заразени 236.899 луѓе, а 24.275 починале * Во Италија се заразени 203.591 лица, а 27.682 починале * Во …

Повеќе »