Tag Archives: заразена

(ФОТО) НИТУ ТРАГА ОД ГЛАМУР – Сара Џесика Паркер вака се шета низ Менхетен: Многумина не би ја препознале

Сара Џесика Паркер во опуштено, дневно издание… Сара Џесика Паркер неодамна беше фотографирана како шета по улиците на Менхетен, откако беше заразена со корона вирусот. Актерката (57) прошетала во црна јакна преку сива маичка и светло сиви тренерки додека носела кломпи, се’ попопуларен модел на обувки. Гледаме дека познатата актерка …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на Кристијано Роналдо ја исмејувала корона а сега завршила во болница!

Катија Авеиро, сестра на фудбалерот Кристијано Роналдо, минатата година се исмејуваше со вирусот корона, а сега заврши во болница поради пневмонија, што веднаш беше комплицирано од позитивниот тест за корона. Таа доби позитивен тест за коронавирус на 17 јули, по што нејзините симптоми се влошија, а во петокот доби пневмонија. …

Повеќе »