Tag Archives: заработува

(ВИДЕО) За време на карантинот ДОБИЛА ОТКАЗ, па почнала да заработува од своето хоби: „Пушта музика, зема јаже за скокање и создава…

Американката Лорен Флајман до неодамна работела во голема компанија како менаџер за продажба и имала стандардно работно време од 9. до 17. часот. Сепак, за време на првото „затворање“ на почетокот на пандемијата на корона вирусот, Лорен добила отказ. View this post on Instagram A post shared by Lauren Flymen …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ Е СЕ ВО ГОЛОТИЈАТА: Заработува на платформа за возрасни, но не се соблекува – тајната е во нејзината коса

Многумина ја користат платформата OnlyFans за да заработат многу пари со објавување експлицитна содржина. Девојката од Аризона, Рохеана Макапагал (29) заработува доволно пари на споменатата платформа, без да пласира експлицитни содржини, туку само својата коса. Таа вели дека заработува најмалку 500 долари месечно со снимање видеа со нејзината коса долга …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЦЕЛ СВЕТ МЕ ОСУДУВА ПОРАДИ ОВИЕ СЛИКИ НО ТИЕ НЕ ЗНААТ КОЛКУ МНОГУ ПАРИ СЕ ТОА: Мојата ќерка (3) веќе заработи за куќа!

Инфлуенсер станала најпрофитабилната професија на денешницата, но децата инфлуенсери, а особено нивните родители, продолжуваат да се соочуваат со остра осуда и критика за злоупотреба на своите деца за профит. Оваа мајка вели дека ја вовела својата ќерка со светот на модата кога имала само шест месеци … Елис Приор од …

Повеќе »

(ФОТО) Јапонец одлично заработува, има илјадници клиенти а ништо не работи!

Шоџи Моримото работел во издаваштвото некое време, но сега заработува со тоа што други луѓе го ангажираат да им прави друштво и да поминува време со нив. Јапонецот кој заработува за живот така што луѓе го аранжираат за да не прави ништо, има преку три илјади клиенти и еден куп …

Повеќе »

(ФОТО) Дечкото ја оставил поради дебелина а таа ослабнала и станала интернет сензација

Жената која бившиот партнер ја оставил поради нејзината тежина денес заработува цело богатство како секси манекенка. На Миријам Бланко поранешниот партнер во Тексас и говорел дека е дебела, што и го убило и онака веќе ниското самопочитување. Мајката на четири деца вели дека имала околу 100. килограми кога поранешниот партнер …

Повеќе »

(ФОТО) ОВАА ЖЕНА ИМА НАВИСТИНА „ДОЛГ ЈАЗИК“: Има јазик долг 16 см и заработува скоро 80.000 евра годишно

Скоро на секоја фотографија е со исплазен јазик, а на себе скоро и да нема облека. Обожавателите во коментарите и пишуваат дека личи на змија или гуштер поради долгиот јазик И’ со јазик може да се заработува. Моделот и инфлуенцерка Микајла Саравиа (21) има јазик долг 16. сантиметри поради кој …

Повеќе »

(ФОТО) Аутистично момче основало сопствен бизнис и вработил пријатели!

Момчето со име Клеј Луис многумина го одбивале за разговор за работа токму поради аутизмот, но тоа не му била пречка да почне да работи. Сега е шеф и има своја фирма за чистење канти… Клеј Луис (16) ја основал фирмата „Klejs Bin Klining” пред повеќе од една година а …

Повеќе »