Tag Archives: заменува 540. дрва

(ФОТО) Волшебен мурал во Белград: Го чисти воздухот како 540. дрва – тајната е во БОЈАТА!

Аголот на улиците „Венизелосова“ и „Жорж Клемансо“ во Дорчол во Белград неодамна стана поубав бидејќи е украсен со посебен мурал. Направен е со специјални бои кои го прочистуваат воздухот и менуваат дури 540 дрвја, а уметникот Артез раскажува за Нова.рс како изгледало сè. Зад ова необично уметничко дело стои Артез, …

Повеќе »