Tag Archives: задолжителни

(ФОТО) САМО ЗА ОНИЕ СО СТИЛ! Какви модни додатоци треба да поседува секоја жена?

На сите дами кои верно ја следат модата, добро им е позната реченицата на славната дизајнерка Коко Шанел, која рекла дека модата е минлива, но стилот е вечен. Оваа нејзина изјава многупати се покажала како вистинита. Вкусовите варираат, но постојат некои модни додатоци што треба да ги има апсолутно секоја …

Повеќе »

(ФОТО) Израел го укинува задолжителното носење маски на отворено!

Од 18. април во Израел нема да биде задолжително носење маски на отворено. Во таа земја со најмногу вакцинирани против коронавирус во светот во споредба со бројот на жители, донесена е нова одлука на патот кон нормализација. Министерот за здравство Jули Еделштајн најави дека од недела ќе биде укината обврската …

Повеќе »

9. сексуални фази низ кои сите поминуваме

Нема ништо паметно на ТВ, па како поинаку да го исполните времето? Доколку сте долго време во врска, веројатно додека го читате текстов на секоја точка со воздишка ќе констатирате: „Е, да“. Ако сте во нова врска, без грижи, ќе дојдете и до оваа фаза. „Buzzfeed“ издвоиле 9 типови на …

Повеќе »