Tag Archives: завршен мастерс

Федерер: „Победата против Новак може да се смета дупло!“

Швајцарецот Роџер Федерер изјави дека може да смета двојна победа против Новак Ѓоковиќ, бидејќи самиот докажа дека во своите (38) години е способен да го победи најдобриот на светот. Федерер го победи Ѓоковиќ во последната рунда  го елиминираше српскиот тенисер од групната фаза на Фајнл-мастерот, и си обезбеди место во …

Повеќе »

ЗАВРШЕН МАСТЕРС: Ѓоковиќ во група со Федерер и Тим, Надал сепак ќе игра

Новак Ѓоковиќ на финалниот мастерс во Лондон ќе се натпреварува во групата „Бјорн Борг“ со Роџер Федерер, Доминик Тим и Матео Беретини. Ждрепката за финалниотМастерс на сезоната беше комплетирана во вторникот во Лондон со 40-минутно задоцнување. Со неа е одлучено дека Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер, Доминик Тим и Матео Беретини …

Повеќе »

(ФОТО) Познати групите за завршниот Мастерс во Лондон: Ѓоковиќ и федерер носители!

По конечното откажување на Рафаел надал кој замина на операција, носители на групите се првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ и третиот – Роџер федерер. Во Лондон од 11. до 18. ноември ќе се игра завршниот Мастерс турнир на кој ќе учествуваат осум тенисери. Организаторот ги објави составите на …

Повеќе »