Tag Archives: забрзување

(ВИДЕО) ТРКА НА ЗАБРЗУВАЊЕ: Red Bull F1, Lamborghini Huracan и Nissan GT-R 

Уште една неверојатна трка на забрзување. Во оваа трка се натпреваруваат болидите на тимот на Ред Бул од Формула 1 шампионатот, Ламборџини Хуракан и Нисан ГТ-Р. Ламбо се карактеризира со 5.2-литарски V10 мотор кој може да испорача 1200 КС и максимален вртежен момент од 1240 Nm. Импресивно, нели? Nissan GT-R …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најбрзото Ауди на светот, може и против „Тесла“

Откако Тесла го претстави Model S Plaid како автомобил со најдобро забрзување во конкуренција на автомобили за пат, не требаше многу да се чека одговор. Станува збор за убавецот на Audi, A7 Sportback, во издание на RS. Но, за разлика од RS, кој со шестотини КС јасно покажува спортски карактер, …

Повеќе »

Намирници кои го забрзуваат МЕТАБОЛИЗМОТ: Затоа треба да ги вметнеме во исхраната

Метаболизмот е процес со кој телото ги претвора хранливите материи воведени од храната во енергија за работа на мускулите и органите. Во човечкиот дигестивен тракт, храната се распаѓа на три основни компоненти: протеини (белковини), масти и јаглехидрати (шеќери). И начинот и брзината на метаболизмот, т.е. стапката на согорување на калориите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа трка покажува колку новиот автомобил на Тесла е помоќен од бензинецот

Трката на забрзување потполно го посрамотила Volvo. Ова е дефинитивно една од првите трки за забрзување на кои учествува новата Tesla Model S во верзијата Plaid. Судејќи според резултатот, ќе видиме многу трки, а многу звучни имиња би можеле да паднат против Тесла. И далеку поскапи. Трката за забрзување помеѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Може ли Тојота Јарис и’ против легендата на релијата?

ВРЕМЕ е за дуел што ќе понуди одговор на прашање што многумина сигурно си го поставија. И тоа е дали најбруталниот Yaris исто така може да оди против легендата како што е Mitsubishi Lancer Evolution. Секако, одговорот е да, може и британскиот Carwow ги соочил рамо до рамо во трката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Забрзувањето на ова Ауди е натприродно

Во сегашната гама, еден од најбрзите модели на Audi вози на електрична енергија. Тој ве остава без здив со своите поерформанси. Ако не верувате, погледнете го видеото подолу. Имено, Audi e-tron GT во RS изданието има над 600 КС, а официјално 100 км/ч постигнува со трепкање на окото. Поточно, потребни …

Повеќе »

(Рецепт) Зимски детокс од само 2. состојки: Исчистете го телото од токсините и забрзајте го метаболизмот!

Празниците завршија. Време е за детоксикација После сите празници и уживање во поголеми количини храна, колачи и солени деликатеси, време е да го детоксицирате организмот. Со помош на овој пијалок, ќе ја стимулирате работата на метаболизмот и ќе започнете да исфрлате токсини што се акумулирале во претходниот период. Овој пијалок …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ламборџини“ во трката на забрзување против остатокот на светот!

На крајот на годината се вршат разни пресметки. Ламборџини оди во злобна борба. Иако Lamborghini Huracan Performante не е создаден за трки со забрзување, туку е исклучителен автомобил на патека исполнета со свиоци, Рори Рид од Autotrader решил со овој автомобил од соништата да се соочи со некои од најпосакуваните …

Повеќе »

Полицаецот занемел: Возачот спиел додека неговиот автомобил Тесла одел 150 км/час

Канаѓанец кој бил на возачкото место бил обвинет за опасно возење затоа што дремел додека неговиот самовозечки модел Ѕ се движел по автопатот со голема брзина. Локалната полиција, чии членови го запреле возилото, соопштиле дека и двете предни седишта во Тесла биле целосно срушени, а возачот и совозачот очигледно спиеле …

Повеќе »