Tag Archives: заболел

(ФОТО) ЗАД СЕБЕ ОСТАВИЛ 7. ДЕЦА – СЕ ЗАЛАГАЛ ПРОТИВ ВАНЦИНИРАЊЕ И НОСЕЊЕ МАСКИ: Радио водител се разболел од Ковид 19 и починал!

Десно ортиентираниот радио водител кој себе се нарекувал „религиозен фанатик“ и ги повикувал луѓето да не се вакцинираат против корона, се разболел од вирусот и почина. Боб Ениарт (62) бил свештеник во црква во Соединетите држави и тврдел дека заговорниците на животот треба да ја одбијат вакцината против корона, бидејќи, …

Повеќе »

Умрел од корона откако тврдел дека вирусот е „политичка измама“

60-годишен Американец од Охајо кој на Фејсбук тврдел дека коронавирусот е измама и дека карантинот е „глупост“ починал од коронавирус, пренесува Њујорк пост. Џон В. Мекданиел бил тестиран за коронавирус на крајот на март и добил позитивен резултат, а починал, од коронавирус, минатата среда. Само неколку недели пред да се …

Повеќе »