Tag Archives: заблуди

Ова се најчестите причини зошто мажите се повеќе го избегнуваат бракот, а најчесто се во ЗАБЛУДА

Во последниве години, сè поголем број мажи избегнуваат брак. Можеби е лесно да се класифицираат овие луѓе како оние кои едноставно сакаат да живеат без никогаш да се смират, но ова не е секогаш случај за тоа зошто мажите не сакаат да се венчаат. Постојат многу психолошки и социјални причини …

Повеќе »

Заблуди за холестеролот: Кога е всушност штетен за срцето?

Холестеролот со години е поврзан со поголем ризик од кардиоваскуларни болести. Сепак, таа врска е доста сложена – не секоја храна богата со холестерол нужно ќе го зголеми нивото на „лош“ холестерол во крвта. Животните, како и луѓето, произведуваат холестерол, што е корисно за многу важни функции во телото – …

Повеќе »

СЕ’ ЗА ВАКЦИНИТЕ НА ЕДНО МЕСТО – ЛЕКАРИТЕ РАЗБИВААТ 6. НАЈГОЛЕМИ МИТОВИ ЗА ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОРОНА ВИРУС: Престанете да верувате во ОВА!

Време е да ги согледате фактите Постови и коментари од луѓе кои пишуваат дека не сакаат да се вакцинираат против коронавирусот поради некои стравови или сомневања кои не се засноваат на факти, на социјалните мрежи кружат со месеци. Лекарите предупредуваат на опасноста од таквиот став. „Ако луѓето не ја разбираат …

Повеќе »

(Добро е да се потсетиме) СЕ’ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕМЕ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Ова се 20. важни прашања и одговори за ВИРУСОТ ЗА ДА ГЛАСИНИТЕ НЕ ВЕ ДОВЕДАТ ВО ЗАБЛУДА!

На 10.март.2020., го објавивме овој напис со цел што подобро да се информираме за вирусот кој дојде и во нашата средина, но добро е да се потсетиме на некои работи особено затоа што корона вирусот е сега многу присутен во нашата средина…Повод за објавување пак е интересот на нашите читатели! …

Повеќе »

Научниците за корона не ЛАЖЕА за овие 5. ФАКТИ кои и до ДЕНЕС останаа МИСТЕРИЈА!

Пандемијата „Ковид“ го покори целиот свет, но некои информации дадени од експерти за вирусот се покажаа неточни, а ние не добивме одговор на нив до денес. За вирусот корона се’ повеќе се зборува дека е повеќе економска отколку здравствена чума. Контрадикторните информации од медицински експерти, кои дадоа збунувачки информации што …

Повеќе »